Čeští florbalisté vyhráli na MS skupinu B, Estonsko porazili 12:2

Florbalisté České republiky splnili v posledním utkání skupiny svůj cíl a vysokou výhrou nad Estonskem 12:2 se dostali na první příčku. Budou tak mít lepší pozici pro nasazení do play-off.

Florbalisté České republiky porazili vysoko Estonsko a vyhráli skupinu D

Florbalisté České republiky porazili vysoko Estonsko a vyhráli skupinu D | Foto: Martin Flousek ceskyflorbal.cz, xflorbal.cz

Za vítězstvím šli Češi od úvodní minuty a první třetinu vyhráli 4:1. Skóre otevřel Curney, ale na jeho gól stačili Estonci ještě odpovědět. Pak se však postupně trefili Jendrišák, Tokoš a v poslední minutě první části Natov.

Ve druhé třetině český výběr postupně navyšoval vedení. Za stavu 7:1 se opět připomněli jedním gólem estonští florbalisté, ale jinak se zápas vyvíjel podle českého scénáře.

Na kýžený rozdíl sedmi gólů, který byl potřebný k posunu na první místo, se Češi dostali ve čtvrté minutě třetí třetiny a za další čtyři minuty vstřelil desátý gól Tomašík a brankový rozdíl narostl na osm.

V závěru už čeští hráči drželi míček na svých hokejkách a soupeře nepouštěli do hry. Poslední dva góly přidali Tokoš a Natov. Češi tak vyhráli o deset gólů a můžou se radovat z prvního místa ve skupině B.

ČR - Estonsko 12:2 (4:1, 3:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 3. Curney (Natov), 9. Jendrišák (Curney), 13. Tokoš (Sladký), 20. Natov (Curney), 24. Natov (Podhráský), 27. Dóža (Zozulák), 31. Fridrich (Jelínek), 43. Sladký (Suchánek), 44. Natov (Heřmanský), 49. Tomašík (Suchánek), 54. Tokoš (Tomašík), 59. Natov (Curney) - 6. Markus z trestného střílení, 38. Köiv (Kurmiste). Rozhodčí: Henriksen, Ingebrigtsli (oba Nor.). Bez vyloučení. Diváci: 1864.
Sestava ČR: Barák (v čase 5:24 jen na nájezd Kafka) - Heřmanský, Podhráský, Veltšmíd, Suchánek, Jelínek, Sýkora - Curney, Jendrišák, Natov - Tokoš, Tomašík, Sladký - Dóža, Fridrich, Zozulák - od 30. navíc Mikeš, Ondrušek. Trenéři: Radim Cepek a Zdeněk Skružný.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít