Čeští futsalisté postoupili do semifinále ME

Čeští futsalisté postoupili do semifinále mistrovství Evropy. V základní hrací době skončilo utkání nerozhodně 3:3 a v penaltovém rozstřelu výborně zachytal brankář Gerčák, který byl překonán pouze jednou. Češi razantními pokusy naopak proměnili tři penalty.

Futsal - ilustrační

Futsal - ilustrační | Foto: pardubicky.denik.cz

Ve vyrovnaném zápase měli Italové herně navrch. Čeští reprezentanti dvakrát dotahovali Kopeckým a Slámou. Dvanáct minut před koncem šel český tým poprvé do vedení, když se trefil Frič. O pět minut později vyrovnal přesnou střelou Saad, který tak vstřelil svůj druhý gól v utkání.

Reprezentanti hráli v posledních minutách odvážně bez brankáře, chtěli rozhodnout už základní hrací době. Trenér Tomáš Neumann k neobvyklému hernímu prvku poznamenal „Samozřejmě kdyby to trefili, tak by to dopadlo obráceně, ale ještě nemuselo, protože pár vteřin ještě zbývalo a zkusili bychom to ještě obrátit. V tomto sportu je možné všechno.“

Dalším soupeřem našeho týmu bude vítěz duelu Rusko - Španělsko, který začíná zítra od 17:30.

Česká republika - Itálie 3:3 (1:2), 3:1 na penalty
Branky: 8. Kopecký, 24. Sláma, 28. vlastní Duarte - 6. Duarte, 18. Sád, 33. Baptistella. Rozhodčí: Ivanov (Ukr.), Panajides (Kypr). Diváci: 1900. Za ČR penalty proměnili: Kopecký, Dlouhý, Frič.
Sestava ČR: Gerčák - Dlouhý, Kopecký, Frič, Rešetár - Havel, Sláma, Novotný, Belej - Kroulík, Janovský.

Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít