Čeští futsalisté postoupili na mistrovství světa

Čeští futsalisté si zahrají na mistrovství světa v Thajsku. V odvetě baráže porazili v hale na Podivnném Mlýně Slovinsko 4:1 a po úvodní prohře 0:2 na půdě soupeře slaví postup. Rozhodující gól dal minutu před koncem Lukáš Rešetár.

Střelec postupového gólu Lukáš Rešetár (vlevo) se raduje se spoluhráčem Michalem Belejem | Zdroj: ČTK

Češi hned od třetí minuty prohrávali. Havel přihrál přímo Pertičovi, který otevřel skóre zápasu. Čeští futsalisté tak měli těžký úkol - k postupu potřebovali vstřelit minimálně čtyři góly.

Vyrovnání se český tým dočkal v sedmé minutě zásluhou Romana Mareše, který střelou po zemi propálil brankáře Slovinska. Sláma poté trefil tyč. Ve 12. minutě ale zafungovala silná zbraň českých futsalistů - hra bez brankáře. Gólmana Gerčáka nahradil Belej, Češi si vytvořili velký tlak a Kopecký poslal trefou z úhlu Čechy do vedení.

Do druhého poločasu nastoupili Slovinci aktivněji, ale doplatili na hrubou chybu brankáře. Český gólman Gerčák nakopl míč na branku soupeře, slovinský brankář se ale místo na míč soustředil na útočníka Romana Mareše a míč tak skončil v síti.

Čechům tak k postupu chyběl jediný gól. A toho se dočkali v poslední minutě díky další hrubce soupeře. Ten chyboval v rozehrávce a Rešetár tak bez problémů vstřelil postupovou branku.

Česká republika - Slovinsko 4:1 (2:1)
Branky: 7. R. Mareš, 12. Kopecký, 27. Gerčák, 40. Rešetár - 3. Pertič. Rozhodčí: Ivanov, Drebužan (oba Ukr.). První utkání 0:2, postoupila Česká republika

Sestava ČR: Gerčák - R. Mareš, Rešetár, M. Mareš, Janovský - Sláma, Havel, Belej, Kopecký - Seidler, Novotný. Trenér: Neumann