Čeští futsalisté utrpěli na MS debakl od Egypta

Druhé utkání na světovém šampionátu českým futsalistům nevyšlo. Po výhře nad Kuvajtem podlehli Egyptu 2:7, a zkomplikovali si tak vyhlídky na postup do osmifinále.

Gólman Libor Gerčák zasahuje proti střele jednoho z kuvajtských futsalistů

Gólman Libor Gerčák zasahuje proti střele jednoho z kuvajtských futsalistů | Foto: Radek Klier, FAČR

Úvod zápasu přitom českému výběru vyšel podobně jako proti Kuvajtu, v páté minutě ho poslal do vedení svým prvním reprezentačním gólem Matěj Slováček. Jenže do poločasu Egypt otočil po dvou brejcích na 2:1.

Od té doby už Češi jenom dotahovali. Poté, co inkasovali na 1:3, sice ještě Lukáš Rešetár snížil, ale po dalším protiútoku několikanásobných afrických šampionů to bylo opět o dva góly.

Tým trenéra Tomáše Neumanna pak sáhl ke své tradičně silné zbrani - hře bez gólmana, ale ani ta nevedla k úspěchu. Český celek si při ní vypracoval jedinou velkou šanci, kterou neproměnil, a naopak Egypťané se trefili do prázdné brány. Zmar Čechů dokonaly ještě další dvě branky soupeře.

K jistotě postupu do osmifinále musí česká reprezentace porazit papírově nejsilnější tým skupiny ze Srbska, se kterým se utká v neděli.

Egypt - Česká republika 7:2 (2:1)
Branky: 11., 31. a 38. Samasrí, 19. Búgí, 22. Júsrí, 34. Nader, 59. Mizo - 5. Slováček, 26. Rešetár. ŽK: Darwiš, Samasrí, Bougy - Rešetár.
Sestava ČR: Gerčák - Janovský, Sláma, Belej, Frič - Slováček, Seidler, Rešetár, Kopecký - Žďánský, Koudelka, Cupák, Kovács, Novotný. Trenér: Neumann.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít