Čeští futsalisté už mají po reprezentační sezóně, trenér Neumann ale neodpočívá

Zatímco třeba český hokejový národní tým je v plné přípravě na mistrovství světa, v některých sportech už je reprezentační sezóna minulostí. Například čeští futsalisté se po postupu na mistrovství Evropy soustředí na ligové play-off a poprvé od březnové kvalifikace se sejdou až v srpnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Futsalový přátelský zápas ČR - Itálie | Foto: Jan Tauber

„My bychom se měli zúčastnit Turnaje čtyř zemí a potom už budeme jen sledovat zářijovou baráž , která doplní poslední čtyři mužstva pro mistrovství Evropy v Belgii,“ popisuje trenér české futsalové reprezentace Tomáš Neumann.

A přibližuje i následný program. „V říjnu nás čeká neoficiální mistrovství světa v Brazílii, kterého se každý rok účastníme. A pak už budeme zřejmě doma ladit nějakými dvěma přáteláčky na finální přípravu před mistrovstvím Evropy.“

Před kvalifikací mistrovství Evropy se týmu velmi vyplatila přípravná utkání s bronzovým celkem světového šampionátu Itálií a dalším silným výběrem - Srbskem. A z nastoleného trendu nechtějí Češi ustupovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští futsalisté už mají po reprezentační sezóně, trenér Neumann ale neodpočívá

„Chtěly bychom samozřejmě zase pozvat do Čech nějaké zvučné jméno. Rusko, reciprocitu máme otevřenou s Ukrajinou, i když u nich, takže možná to bude Ukrajina, myslím, že bychom si klidně mohli pozvat i Španělsko, které tady dlouho nebylo. Uvidíme, budeme to teď dávat dohromady,“ říká kouč českých futsalistů.

Dohromady už si Tomáš Neumann dává pozvolna také sestavu, byť na konci ledna to může být před šampionátem vinou případných zranění nebo kvůli formě všechno jinak. Co je ale podstatné, s účastí českých futsalových legend Romana a Michala Marešových to vypadá slibně.

„Pokud budou zdravotně v pořádku a budou mít samozřejmě výkonnost, tak počítají, že se zúčastní mistrovství Evropy. Ale tohle je ještě strašně daleko, můžou to ovlivnit zranění i forma,“ informuje Neumann.

A přestože má národní tým naplánovaný příští sraz až na srpen, neznamená to, že by trenér do té doby o svých svěřencích nevěděl. „S kluky se průběžně vídám, protože navštěvuji play-off, s některými si i průběžně volám. Takže v kontaktu jsme neustále,“ přibližuje.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme