Čeští futsalisté vyhráli v Brně kvalifikační skupinu o MS bez ztráty bodu

Čeští futsalisté ovládli brněnskou kvalifikační skupinu o mistrovství světa bez ztráty jediného bodu. V dnešním závěrečném vystoupení porazili svěřenci Tomáše Neumanna Bělorusko 5:2. Oba dnešní soupeři postupují do baráže, která se bude hrát na přelomu března a dubna.

Čeští futsalisté porazili v Brně i Bělorusko a ovládli kvalifikační skupinu bez ztráty bodu | Zdroj: ČTK

V první formaci nahradil zraněného Michala Mareše Michal Belej. Českému týmu skvěle vyšel úvod utkání, kde rychle vedl o tři branky díky zásahům Rešetára, Janovského a Kopeckého.

Bělorusko ale potom vytáhlo agresivní styl obrany a přidalo i v útoku, navíc hra českého týmu přestala být v závěru prvního poločasu efektivní, a tak přišel zasloužený trest.

Ve 14. minutě se střela Luškovského nešťastně odrazila od Černika do brány, o dvě minuty později skóroval po chybě české obrany do prázdné brány Papov.

Po přestávce přidalo Bělorusko na tempu ještě víc, český celek tehdy držel skvělými zákrok gólman Gerčák. Uklidnění přinesl až čtvrtý gól do běloruské branky, o který se postaral Novotný. Definitivní klid vnesl na lavičku českého mužstva Rešetár pátou brankou, která padla čtyři minuty před koncem zápasu.

Kvalifikační skupina mistrovství světa ve futsalu 2012:

Česko - Bělorusko 5:2 (3:2)

Branky: 2. a 36. Rešetár, 9. Janovský, 12. vlastní Kadaku, 24. Novotný - 14. Černik, 16. Papov. Rozhodčí: Diaz (Šp.), Ivanov (Ukr.). ŽK: Papov, ČK: 36. Papov. Diváci: 1200.

Sestava Česka: Gerčák - R. Mareš, Rešetár, Frič, Belej - Novotný, Kopecký, Seidler, Janovský. Trenér: Neumann.

Další vítězové skupin: Španělsko, Itálie, Srbsko, Portugalsko, Ukrajina, Rusko.

Další týmy z druhých míst (možní soupeři pro baráž): Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Ázerbájdžán, Maďarsko, Norsko

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít