Čeští házenkáři na ME relaxují, v hlavách mají i sen o olympiádě

Čeští házenkáři mají dnes na mistrovství Evropy v Srbsku den volna. V něm se budou věnovat hlavně přípravě na dalšího soupeře v základní skupině Švédy. První vítězné utkání s Německem ukázalo dvě věci. V krizových momentech se může tým spolehnout na Filipa Jíchu a výkony brankářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští házenkáři radující se z postupu na evropský šampionát | Zdroj: ČTK

Prakticky celý úvodní zápas odchytal ve velkém stylu Petr Štochl, po zranění ne ještě úplně zdravý Martin Galia se dostal na hřiště pouze na jeden sedmimetrový hod Němců. Ten ale dokázal zlikvidovat. Pokud by ovšem byl stoprocentně v pořádku, záleželo by nasazení do zápasu na aktuální formě, protože oba gólmani podávají v reprezentaci stabilně vyrovnané výkony.

„V tomto týmu není jasně dané, kdo je jasná jednička. My se vždycky domlouváme před zápasem. V jiných sportech jasná jednička je, ale u nás v házené ne,“ vysvětluje Martin Galia. K pohodě nejen gólmanů, ale všech hráčů národního týmu, přispívá i zázemí, které v Niši mají.

„Je to velmi kvalitní. Největší čas budeme trávit na hotelu, možná se občas podíváme ven, ale budeme hlavně na hotelu,“ popisuje Galia, který pravděpodobně začne i další utkání na lavičce náhradníků. Čeští házenkáři mají na turnaji dva cíle. Vylepšit osmé místo z minulého šampionátu a dostat se do olympijské kvalifikace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští házenkáři myslí na olympiádu. V hlavě ale mají více další utkání na ME

„Tato šance dostat se na olympijské hry, je pro tento tým poslední a všichni to vědí. Spoustě hráčů je přes třicet, některým už táhne na čtyřicet a ta tři čtyři roku už v národním týmu nebudou. V podstatě se dá říct, že se stačí koncentrovat na toto mistrovství, protože když se nám tu zadaří, tak je velká šance se na olympiádu dostat,“ říká gólman Petr Štochl.

Aby se do kvalifikace česká reprezentace probojovala, musí skončit nejhůře druhá z mužstev, která v ní také nemají jistotu účasti. Na Hry v Londýně ale vede i přímá cesta. Dostat se do finále s Francií, která poslední olympiádu vyhrála a automaticky se tím kvalifikovala.

„Pak by to finále bylo vysloveně dáreček na konec, protože bychom měli jistou olympiádu a velký úspěch na mistrovství Evropy. Ale tímto směrem teď uvažovat nemůžeme, teď uvažujeme směr Švédsko,“ prohlásil s úsměvem Petr Štochl.

Mirko Vasić, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme