Čeští házenkáři na úvod ME překvapili. Porazili Německo 27:24

Čeští házenkáři vstoupili do mistrovství Evropy v Srbsku výhrou 27:24 nad favorizovaným Německem. Sedmi góly přispěl k triumfu Filip Jícha. V dalším duelu skupiny se Češi utkají v úterý se Švédskem.

Kvalifikační utkání házenkářů o postup na ME 2012 Česko - Norsko, 9. března ve Zlíně. Zleva Filip Jícha z Česka a Steinar Ege z Norska | Zdroj: ČTK

Češi se dostali na začátku druhé minuty do vedení a to už do konce utkání nepustili. Zejména v prvním poločase působili jistějším dojmem a nad nervózním Německem měli do konce šestigólový náskok. V brance navíc čaroval Petr Štochl.

Po přestávce přidali němci na důrazu v obraně i útoku a dvakrát se dostali na rozdíl jediného gólu. Víc jim ale čeští házenkáři nedovolili a nakonec zvítězili 27:24. Svěřenci trenéra Liptáka se tak mohou v klidu připravovat na další duel proti silnému Švédsku.

00:00 / 00:00

Mirko Vasić sledoval úvodní zápas českých reprezentantů

Mistrovství Evropy v házené mužů v Srbsku:

Skupina B (Niš):

ČR - Německo 27:24 (14:9)

Sestava a branky ČR: Štochl, Galia - Nocar 2, Vítek, Vraný 2, Kubeš, Motl, Jícha 7/1, Filip 4, Sobol, Horák 3, Juříček 3, Stehlík 3, Sklenák 3/1.

Nejvíce branek Německa: Kaufmann 5, Haas 4. Rozhodčí: Abrahamsen, Kristiansen (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 3/2 - 6/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 3500.

Mirko Vasič, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít