Čeští házenkáři na úvod ME vysoko prohráli se Španělskem

Českým Házenkářům se vstup do mistrovství Evropy v Rakousku nepodařil. V úvodním utkání skupiny D podlehli Španělsku vysoko 25:37. O výsledek se nejvíc zasloužil Romero, který Čechům nastřílel čtrnáct branek.

maskot šampionátu

maskot šampionátu | Foto: EHF Handball Euro 2010 Austria

Češi prohrávali hned od úvodu zápasu 0:2, pak se ale zranil španělský brankář Sterbik a jeho nástupce Hombrados svůj tým příliš nepodržel. Svěřenci slovenského kouče Martina Liptáka tak dokázali skóre otočit na 10:9. Rozdíl dělali především brankáři. Zatímco skvělý Štochl španělské střelce trápil, jeho protějšek Hombrados nechytil za dvacet minut ani jednu z deseti střel Čechů.

Český tým táhl směrem dopředu především rychlý Sklenák a Jícha, toho ale Španělé bránili osobně a nedávali mu příliš prostoru. Čechům se nedařila hra po křídlech a rychlý přechod do protiútoku, tedy přesně ty disciplíny, z nichž Španělé postupně budovali svůj náskok.

Závěrečnou desetiminutovku prvního poločasu vyhráli 8:0 a prakticky tak rozhodli o výsledku. Zlepšili obranu a chytil se i brankář Hombrados. Španělům tak narostlo sebevědomí a druhý poločas sehráli téměř v exhibičním tempu.

00:00 / 00:00

zápas ČR - Španělsko jak ho viděl Ladislav Válek

Zářil především Romero, který se blýskl čtrnácti brankami. Češi se už ze zpackané koncovky prvního poločasu nevzpamatovali a do konce zápasu se už nedokázali dostat do tempa. Kouč Lipták tak v závěru zápasu za rozhodnutého stavu vpustil do hry i další hráče.

Dalším soupeřem českého celku v základní skupině D bude ve středu Francie.

Česká republika - Španělsko 25:37 (10:17)
Sestava a branky ČR: Štochl, Galia - Nocar 1, Vítek 2, Mičkal 2, Zdráhala, Vraný 5, Kubeš 1, Piskač, Jícha 8/4, Filip 2, Sobol, Mráz 1, Stehlík 1, Hynek, Sklenák 2.
Nejvíce branek Španělska: Romero 14/8, Garcia 5, Tomas 5. Rozhodčí: Din, Dinu (oba Rum.). Sedmimetrové hody: 4/4 - 8/8. Vyloučení: 7:6. Diváci: 2000.

Ladislav Válek, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít