Čeští házenkáři porazili na ME Slovinsko

Čeští házenkáři vstoupili do čtvrtfinálové skupiny II na mistrovství Evropy těsným vítězstvím. V Innsbrucku porazili Slovinsko díky výbornému prvnímu poločasu 35:37 a získali první dva body do tabulky. Stejně jako v duelu s Maďarskem byl nejlepším českým hráčem Filip Jícha, který dal dvanáct gólů. Dalším soupeřem českého týmu bude v úterý od 20:15 tým Polska.

ME v házené Rakousko - logo

V brance českého týmu se narozdíl od pátečního duelu proti Maďarsku objevil Petr Štochl. Hned v úvodu zápasu se předvedl, když chytil Slovincům dva sedmimetrové hody.

Češi se prosazovali i v útoku a v 19. minutě vedli už 13:6, skvělý zápas hrál opět Filip Jícha, který potvrdil pozici nejlepšího střelce mistrovství Evropy. Osobní obrana ze strany Slovinců nefungovala. I díky Jíchovým sedmi brankám a deseti úspěšným zásahům brankáře Štochla vedli Češi po prvním poločase už o devět branek 21:12.

00:00 / 00:00

zápas ME Česká republika - Slovinsko 37:35

Slovinci ve druhém poločase změnili obranný systém a ve 37. minutě se dostali na rozdíl šesti branek 19:25. Poté se ale opět prosadili čeští střelci a ve 42. vedli Češi o deset gólů. Slovinsku se ale vzápětí začaly dařit rychlé protiútoky. Náskok českých házenkářů se zmenšoval a šest minut před koncem byl pouze tříbrankový. Střelecké trápení Čechů zastavil gólem Vítek a Filip dvěma brankami zvýšil na 37:31. Slovinci poté přidali čtyři góly za sebou, ale víc už nestihli.

ME v házené - čtvrtfinálová skupina II (Innsbruck):

Česká republika - Slovinsko 37:35 (21:12)

Sestava a branky ČR: Štochl, Galia - Nocar 3, Vítek 3, Mičkal 2, Zdráhala, Vraný 3, Kubeš 1, Piskač, Jícha 12/2, Filip 7/2, Sobol, Mráz 1, Stehlík, Hynek 1, Sklenák 4.

Nejvíce branek Slovinska: Kavtičnik 8/5, Pajovič 5, Gajič, Zorman a Vugrinec po 4. Rozhodčí: Kaschütz, Reisinger (oba Rak.). Sedmimetrové hody: 5/4 - 8/5. Vyloučení: 6:3. Diváci: 4500

Další výsledky: Německo - Francie 22:24 (10:12), Polsko - Španělsko 32:26 (13:9)