Čeští házenkáři prohráli i druhý zápas na ME

Čeští házenkář ve svém druhém zápase podlehli Francii. Utkání nabídlo dramatický průběh, čeští reprezentanti po poločase 10:16 dokázali deset minut před koncem vyrovnat. V závěru však hosty podržel brankář Omeyer a těsně vyhráli 21:20.

maskot šampionátu

maskot šampionátu | Foto: EHF Handball Euro 2010 Austria

Český tým nezvládl úvod zápasu, v polovině první půle prohrávali už 10:3. Do poločasu se jim podařilo skóre o jednu branku vylepšit na průběžný výsledek 10:16.

Ve druhém poločase však Francie přestala dávat góly, od třicáté třetí do padesáté první minuty nevstřelili dokonce žádný. Češi střelecké nemohoucnosti soupeře využili k vyrovnání na průběžných 17:17.

00:00 / 00:00

Házená Česko - Francie

Za stavu 18:18 naši reprezentanti neproměnili velké šance a soupeř jim odskočil do dvoubrankového vedení. V dramatické koncovce za stavu útočili, ale Sklenákovu střelu opět vyrazil Omeyer. Francouzi tak slavili vítězství.

„Prostě Francouzi měli štěstí. Je škoda našeho výkonu v prvním poločase, hlavně v útoku, kde jsme se neprosazovali. Byli jsme málo důrazní a dostávali rychlé góly. Po velmi dobrém výkonu ve druhém poločase jsme měli šanci jít do vedení výraznějším rozdílem. Bohužel něco jsme zahodili a to nás stálo vítězství, “  litoval trenér Lipták po zápase nepovedeného vstupu do utkání.

Česko - Francie 20:21 (10:16), Maďarsko - Španělsko 25:34 (9:17).