Čeští házenkáři prohráli s Polskem o gól

Česká házenkářská reprezentace podlehla na mistrovství Evropy Polsku 34:35.

Filip Jícha překonává polského brankáře

Filip Jícha překonává polského brankáře | Zdroj: ČTK

Česká republika - Polsko 34:35 (19:18)

Svěřenci trenéra Liptáka sehráli proti velkému favoritovi vyrovnanou partii. Výborně opět pracovala obrana v čele s Danielem Kubešem. V útoku se zejména v prvním poločase starali o brankový příděl Jícha se Sklenákem.

Ve druhém poločase byla patrná únava na našem nejlepším střelci Filipu Jíchovi, který sice dál střílel branky, ale na jejich docílení potřeboval přeci jen více pokusů. Poláci s podstatně širším kádrem vydrželi se silami podstatně déle a pět minut před koncem si vypracovali tříbrankový náskok.

Český tým, ale z posledních sil dokázal náskok soupeře vymazat a dokonce se v 58. minutě dostal do vedení. Bohužel ale přišly dvě chyby, které soupeř dokázal potrestat a nakonec strhl vítězství na svou stranu.

Sestava a branky ČR: Štochl, Galia - Nocar 2, Vítek 5, Mičkal, Zdráhala 1, Vraný 3, Kubeš 2, Piskač 4, Jícha 7, Filip 4, Sobol 1, Mráz, Stehlík, Hynek, Sklenák 5.

Nejvíce branek Polska: Jurecki 7, Bielecki 6, Jurasik 5, Tluczynski 5/3. Rozhodčí: Abrahamsen, Kristiansen (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 3/3 - 0. Vyloučení: 3:1. Diváci: 4500.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít