Čeští házenkáři prohráli úvodní duel baráže o MS v Rusku 22:23

Čeští házenkáři si uchovali naději na účast na mistrovství světa 2013. V ruské Astrachani podlehli v prvním utkání baráže domácímu týmu 22:23. Odveta se hraje příští sobotu v Pardubicích.

Házená je hodně tvrdý a kontaktní sport (ilustrační foto)

Házená je hodně tvrdý a kontaktní sport (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

I jednogólová porážka v Rusku je nadějný výsledek pro pardubickou odvetu. Češi odehráli v Astrachani vyrovnané utkání, v poločase dokonce vedli nad domácím týmem 12:11.

Rusové ale dokázali po přestávce rychle skóre otočit a ve 40. minutě měli náskok tří branek 17:14. Mužstvu Martina Liptáka se v této fázi zápasu nedařilo překonat defenzivu soupeře v rozestavení 1-5 s osobní obranou Filipa Jíchy.

České házenkáře ale obrat v utkání nepoložil, omezili technické chyby a deset minut před koncem bylo skóre nerozhodné 20:20. Domácí reprezentace ovšem i zásluhou dvou neproměněných českých útoků opět odskočila na dva góly.

Třicet sekund před koncem prohrávali Češi 22:23 a měli šanci skóre vyrovnat. V posledním útoku se ale nemohli dostat ke střele a závěrečný pokus z těžké pozice si brankář Grams pohlídal. Odveta se hraje příští sobotu v Pardubicích.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít