Čeští házenkáři se na MS v nepředstaví. V baráži nestačili na Makedonii

Čeští házenkáři se neprobojovali na mistrovství světa, které proběhne v příštím roce ve Francii. Rozhodla o tom jejich dnešní prohra v odvetném utkání baráže s Makedonií o sedm branek. Češi přitom měli před odvetou dobrou výchozí pozici, protože v úvodním zápase vyhráli o šest gólů. Ani tento náskok jim však nakonec těsně nestačil.

Čeští házenkáři si MS v příštím roce nezahrají

Čeští házenkáři si MS v příštím roce nezahrají | Zdroj: ČTK

Stejně jako v sobotním zápase, i tentokrát se čeští reprezentanti museli obejít jak bez své hlavní hvězdy Filipa Jíchy, tak dalších opor.

Výběr Jana Filipa tahal ve Skopje za kratší konec po celý zápas. Domácí, kteří se i tentokrát mohli spolehnout na bouřlivé publikum, dokázali šestigólové manko z úvodního zápasu stáhnout již během první půle, kterou ovládli v poměru 19:11.

Ve druhé půli se sice Čechům podařilo vývoj dvojzápasu zdramatizovat, ale ani vydařená koncovka ke kýženému výsledku nevedla. Zápas nakonec skončil výhrou Makedonců 34:27, takže českému týmu chyběly k postupu dva góly.

Nejlepším střelcem českého výběru byl dnes Ondřej Zdráhala, který zaznamenal šest branek.

Čeští házenkáři tak nedokáží navázat na dva roky starou účast na mistrovství světa, kdy v Kataru obsadili 17. místo.

Odvetné utkání play off kvalifikace mistrovství světa házenkářů 2017 ve Skopji:

Makedonie - ČR 34:27 (19:11)
Sestavy a branky ČR: Galia, Mrkva - Hrstka 2, Bečvář 1, Jurka 2, Sobol 3, Stehlík 4, Babák 3, Kotrč 2, Linhart, Petrovský 2, Škvařil, Zdráhala 6, Užek 2, Landa, Říha.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít