Čeští házenkáři v posledním zápase ME remizovali s Německem

V závěrečném zápase evropského šampionátu remizovali čeští házenkáři s Německem 26:26. V tabulce tak skončí nejhůře na pátém místě, právě před dnešním soupeřem. Stále mají šanci na čtvrté místo, které získají, když se ve večerním utkání nebude dařit Slovinsku.

Házená Česko - Německo

Házená Česko - Německo | Zdroj: ČTK

Čeští házenkáři do posledního zápasu na evropském šampionátu vstoupili naplno a brzy vedli 3:0. Němci využili následného vyloučení Hynka a chvilkové ztráty koncentrace českého týmu a otočili na 3:5. Němci si mírný náskok pečlivě hlídali až do konce prvního poločasu, dvě vteřiny před jeho koncem korigoval Mráz na průběžný stav 14:16.

Na začátku druhé části hry v pokračující přesilové hře se Češi dostali na rozdíl jediného bodu, ale německý brankář Bitter vynikajícími zákroky dlouho odolával snaze o vyrovnání. To se českému týmu podařilo až ve čtyřicáté sedmé minutě, kdy po Stehlíkově střele byl stav 20:20.

00:00 / 00:00

Zápas pohledem reportéra Ladislava Válka

V následných minutách dotahovali Češi vždy jednobodové vedení soupeře. Až necelé dvě minuty před koncem upravil Jícha průběžný stav na 26:25. O půl minuty později se soupeři podařilo vyrovnat a i přes šance v poslední minutě na obou stranách výsledek zápasu zůstal 26:26.

Česká republika - Německo 26:26 (14:16)
Sestava a branky ČR: Štochl, Galia - Nocar, Vítek, Mičkal 1, Zdráhala, Vraný 3, Kubeš 1, Piskač 1, Jícha 6, Filip 4/2, Sobol 1, Mráz 2, Stehlík 3, Hynek, Sklenák 4.
Nejvíce branek Německa: Kaufmann 7, Gensheimer 6/2, Müller a Theuerkauf po 3. Rozhodčí: Abrahamsen, Kristiansen (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/2. Vyloučení: 4:2. Diváci: 6000.

Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít