Čeští házenkáři vstoupili do kvalifikace o ME výhrou nad Izraelem

Obnovená premiéra kouče házenkářské reprezentace Vladimíra Habera vyšla v kvalifikaci o evropský šampionát v roce 2014 ve Zlíně ideálně. Nad Izraelem tým tažený kapitánem Jíchou vyhrál 27:22, když ani jednou neprohrával. V závěru zaplněnou halou obíhala mexická vlna.

Tomáš Číp z ČR (vpravo) překonává svého obránce Omera Jacoba Davda z Izraele

Tomáš Číp z ČR (vpravo) překonává svého obránce Omera Jacoba Davda z Izraele | Zdroj: ČTK

Češi dnes po celou dobu vedli, bojovný outsider ale v průběhu zápasu několikrát ztrátu téměř stáhl. Poprvé se mu to povedlo v závěru první půle. Domácí sice díky dobré obraně a výbornému gólmanovi Štochlovi odskočili ve 13. minutě do vedení 6:1, hosté ale postupně z manka umazávali a tři minuty před pauzou snížili na rozdíl jedné trefy.

Do poločasu si ovšem čeští reprezentanti opět vypracovali čtyřgólový náskok a když krátce po příchodu z kabin zvýšil Jícha na 16:10, zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Pak ovšem Češi udělali sérii technických chyb a Izrael po rychlých brejcích snížil až na 16:15.

Vzápětí dokonce mohl poprvé v duelu vyrovnat, domácí ale podržel brankář Štochl, poté dvěma góly také Jícha a odpor Izraelců byl definitivně zlomem. Sedmi brankami nejvíce přispěli k vítězství Jiří Motl a nový kapitán Filip Jícha.

Další zápas čeká reprezentanty v neděli v Černé Hoře, čtvrtým týmem v kvalifikační skupině 2 je favorizované Německo. Na mistrovství do Dánska postoupí dva týmy a jeden nejlepší celek ze třetích míst.

Utkání kvalifikační skupiny 2 o postup na mistrovství Evropy 2014 házenkářů ve Zlíně:

Česká republika - Izrael 27:22 (14:10)

Nejvíce branek: Jícha 7/2, Motl 7, Číp, Jurka a Sklenák po 3 - Pomeranz 6. Rozhodčí: Togstad, Kristiansen (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3. Vyloučení: 2:3.
Sestava ČR: Štochl, Mrkva - Bečvář, Číp, Hrstka, Jícha, Juříček, Jurka, Kubeš, Motl, Mráz, Prachař, Řezníček, Sklenák, Šulc, Vraný

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít