Čeští házenkáři vybojovali ve Švýcarsku první výhru v kvalifikaci ME

Házenkáři České republiky se ve třetím utkání kvalifikace mistrovství Evropy dočkali prvního vítězství. Na půdě Švýcarska vyhráli 30:26 a se ziskem tří bodů se v tabulce dotáhli na druhou Makedonii.

Tomáš Babák v kvalifikačním utkání ve Švýcarsku

Tomáš Babák v kvalifikačním utkání ve Švýcarsku | Zdroj: ČTK

V dalším utkání hostí český výběr Švýcarsko v Plzni. Vzhledem k postupovému klíči, kdy na šampionát postupují přímo dva nejlepší týmy z každé skupiny a jeden nejlepší celek z třetích míst, potřebují svěřenci Filipa Jíchy vyhrát.

Česká reprezentace se proti soupeři, který v kvalifikaci ještě nezískal ani jeden bod, musela obejít bez svého nejlepšího hráče Filipa Jíchy. Kapitána týmu totiž trápí zánět tříselného úponu.

V prvním poločase ještě dokázali Švýcaři držet s českým týmem krok. Bylo to především zásluhou výborně hrajícího Andyho Schmida. Jenže ten po jednom ze soubojů odešel otřesený do šatny.

Do druhého poločasu už nenastoupil a domácí tím pádem ztratili lídra. Češi si začali postupně budovat náskok a důležitou výhru si s přehledem pohlídali.

V tabulce 6. skupiny si vítězstvím nad Makedonií upevnila vedení Francie, která zatím neztratila ani jeden bod. Česká republika je společně s Makedonií na druhém místě se ziskem 3 bodů.

Utkání 6. skupiny kvalifikace ME házenkářů v Schaffhausenu:

Švýcarsko - ČR 26:30 (12:14)
Sestava a branky ČR: Galia, Štochl - Hrstka 4, Bečvář 2, Jurka 1, Sobol, Horák 2, Babák 5, Kotrč, Linhart 3, Petrovský 6, Škvařil, Zdráhala 5, Šindelář, Užek 2, Říha.
Nejvíce branek Švýcarska: Schmid 7. Rozhodčí: Santos, Fonseca (oba Portug.). Sedmimetrové hody: 7/6 - 6/5. Vyloučení: 4:4. Diváci: 1450.

Mirko Vasić, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít