Čeští házenkáři vyhráli v Izraeli a od postupu na ME je dělí jedno vítězství

Házenkáři České republiky vyhráli v Izraeli nad tamní reprezentací 30:24 a zvýšili své naděje na postup na mistrovství Evropy. Triumfovali i bez nemocného kapitána Filipa Jíchy. Na šampionát pojedou, pokud v sobotu porazí v Brně Černou Horu.

Kvalifikace o ME, házená. Utkání kvalifikační skupiny 2 o postup na mistrovství Evropy 2014 v házené mužů ČR - Německo 4. dubna v Brně. Německý hráč Christoph Theuerkauf mezi českými hráči Davidem Juříčkem (vlevo) a Filipem Jíchou. | Zdroj: ČTK

Svěřenci Vladimíra Habra celý zápas vedli a gólově se v úvodu dařilo hlavně Motlovi se Stržníkem. Po dvaceti minutách tak česká reprezentace vedla o čtyři branky 9:5. O vítězství pak hosté rozhodli na začátku druhého poločasu.

Hráči Izraele třikrát snížil na rozdíl jednoho gólu, ale pak přišly chvíle Hrstky a Sobola a Češi pěti brankami odpor soupeře definitivně zlomili.

K poslednímu zápasu kvalifikační skupiny přijede v sobotu do Brna Černá Hora a český tým posune na evropský šampionát jakákoli výhra.

Izrael - Česká republika 24:30 (11:13)
Sestava a branky ČR: Štochl, Mrkva - Babák, Bečvář 2, Horák 4, Hrstka 5, Juříček 3, Jurka 1, Kasal, Kubeš, Motl 4, Mráz 2, Sobol 6, Stržínek 3, Šulc
Rozhodčí: C. Kekes, P. Kekes (oba Maď.)
Sedmimetrové hody: 4/3 - 1/1
Vyloučení: 4:6

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít