Čeští hokejbalisté jsou v semifinále MS

Čeští hokejbalisté porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa na Slovensku tým Řecka 5:1 a v semifinále si zahrají s domácí reprezentací. Zápas se bude hrát v Bratislavě v sobotu od 18 hodin.

Český útočník Ondřej Kejř (vpravo) při jedné ze střel na řeckého brankáře

Český útočník Ondřej Kejř (vpravo) při jedné ze střel na řeckého brankáře | Foto: Jan Donauschachtl

Řecký tým s několika naturalizovanými Kanaďany v sestavě využil v první třetině horší výkon českého výběru a ujal se vedení po brance Kurosise. Zlepšení hry výběru trenéra Kadlece i obrat přišel ve druhém dějství.

Nejprve vyrovnal Růžička a potom během dvou minut skórovali dvakrát Kejř a jednou Kypet. Ve třetí patnáctiminutovce už Češi kontrolovali vedení, které navíc navýšil v početní převaze Pospíšil.

00:00 / 00:00

Čeští hokejbalisté porazili ve čtvrtfinále MS Řecko 5:1

Mistrovství světa hokejbalistů v Bratislavě:

Čtvrtfinále:

Česká republika - Řecko 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Růžička (Roušal), 27. Kejř (Roušal), 28. Kypet (Hrabica), 29. Kejř (Roušal, Kruček), 34. Pospíšil (Příhoda, Novák) - 15. Kurosis (Durmissis, D. Nistas). Rozhodčí: Hollett (Kan.), Kunz (Něm.). Vyloučení: 8:9, navíc Govas (Řec.) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 250.

O 7.-10. místo: Finsko - Rakousko 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0), Švýcarsko - Německo 2:3 (1:3, 0:0, 1:0).

Kategorie B:
O 5.-8. místo: Kajmanské ostrovy - Španělsko 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0), Hongkong - Maďarsko 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít