Čeští in-line hokejisté si zahrají na MS o titul

Češti in-line hokejisté mají možnost získat na mistrovství světa IIHF hraném v domácím prostředí zlaté medaile. V semifinále turnaje v Pardubicích totiž zdolali Švédsko 8:4. Soupeřem Čechů bude v sobotu do 18 hodin celek Spojených států, který porazil ve druhém semifinále Kanadu 4:2.

Martin Koudelka (vpravo) právě vstřelil Švédsku jednu z branek, gratulovat mu přijíždí Petr Tenkrát | Zdroj: ČTK

Češi nezačali utkání dobře a už na konci první minuty po brance Bejma prohrávali. Jenže vyrovnaní přišlo naštěstí pro výběr trenéra Petra Hemského rychle. Vozdecký ve 4. minutě srovnal stav na 1:1, Koudelka navíc v osmé poslal český národní tým do vedení. I Švédi ale dokázali najít bleskovou odpověď, po 61 sekundách se trefil Olsson.

Jenže české mužstvo ukázalo své kvality. Ve druhé čtvrtině dal branku na 3:2 Besser, ve třetí potom navýšili náskok Polanský a znovu Besser. Češi už si poté náskok pohlídali a nakonec zvítězili nad Švédskem 8:4. Mají tak šanci vybojovat historicky první titul mistrů světa.

MS v in-line hokeji IIHF v Pardubicích:

Semifinále:

Česká republika - Švédsko 8:4 (2:2, 1:0, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. Vozdecký (K. Rachůnek, Demel), 8. Koudelka (Rachůnek), 17. Besser (Polanský), 31. Polanský (Besser), 35. Besser (Polanský), 43. Vozdecký, 47. Rachůnek (technický gól), 48. Tenkrát - 1. Bejmo (Brolin, Luukkonen), 9. Olsson (Nilsson), 37. Höglund (Svensson, Nilsson), 44. Svensson (Olsson). Rozhodčí: Kuloaro (Fin.), Dreger (USA). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 4500.

Kanada - USA 2:4 (0:2, 1:1, 1:1, 0:0)

O 5.-8. místo: Slovinsko - Německo 5:3 (1:1, 1:1, 1:1, 2:0), Finsko - Slovensko 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:0, 2:3 - 0:0).