Čeští inline hokejisté přestříleli Kanadu a stali se mistry světa

Potřetí v historii vystoupili na nejvyšší stupínek na světovém šampionátu organizace FIRS čeští inline hokejisté. Ve finále hraném v americkém Anaheimu porazili svěřenci trenéra Suhrady výběr Kanady 8:2.

Čeští reprezentanti v inline hokejisté čerství mistři světa IIHF

Čeští reprezentanti v inline hokejisté čerství mistři světa IIHF | Zdroj: ČTK

Zámořský tým poslal v repríze remízového utkání ze základní skupiny po 33 vteřinách hry do vedení Woods, ale ze strany Kanaďanů to ovšem bylo na dlouhou dobu vše. Po 3. minutách vyrovnal Přibyl.

Další šanci sice nezužitkoval Loskot, ovšem kapitán Vozdecký po souhře s Veselým poslal svůj tým záhy do vedení, které i díky dvěma Kafkovým přesným zásahům narostlo do přestávky až na 5:1.

Po přestávce sice dvakrát neuspěl kanonýr Šebek, ale když místo kanadského tlaku přišly dvě trefy do černého a náskok narostl na šest branek, bylo zřejmé, že Kanada, na turnaji až do finále neporažená, na zopakování dosud jediného prvenství z roku 2002 bude muset pro tentokrát zapomenout.

Češi naproti tomu přivezou podeváté za sebou medaili a navázali na zlaté úspěchy z let 2007 a 2011. Jejich historický výčet čítá celkem 15 cenných kovů - třikrát MS vyhráli, čtyřikrát odešli z finále jakožto poražení se stříbrem a v osmi případech vybojovali bronz.

Mistrovství světa v inline hokeji organizace FIRS v Anaheimu (USA):

Finále:

ČR - Kanada 8:2 (5:1)
Branky a nahrávky: 3. Přibyl (Šimo), 6. Vozdecký (Veselý), 15. Kafka, 17. Loskot, 19. Kafka (Strýček), 23. Veselý (Vozdecký), 27. Loskot, 40. Šebek - 1. Woods (Boyes), 37. Hammond (Woods)

O 3. místo:
Švýcarsko - Švédsko 7:3 (5:3)

Konečné pořadí: 1. ČR, 2. Kanada, 3. Švýcarsko, 4. Švédsko, 5. USA, 6. Francie, 7. Itálie, 8

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít