Čeští jezdci se už na Velkou cenu těší. Abraham pojede i přes zranění chodidla

Obrovské odhodlání, přesně to mají čeští jezdci před Velkou cenou České republiky v Brně společné. Každý ale tak trochu jiným způsobem. Letos je to 50 let od prvního závodu mistrovského seriálu na Masarykově okruhu a každý jezdec chce ukázat to nejlepší. Česko má své zástupce v kubaturách MotoGP a Moto3.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český jezdec kategorie MotoGP Karel Abraham při volném tréninku | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Abraham, Hanika, Kornfeil. Tři pravidelní účastníci mistrovství světa, tři čeští mušketýři v Brně. Asi největší pozornost bude upřena na prvního jmenovaného.

Ještě tento týden se totiž nevědělo, jestli Karel Abraham kvůli nedoléčenému zranění palce na levé noze vůbec pojede.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští jezdci se už na Velkou cenu Brna těší. Abraham pojede i přes zranění chodidla. Natáčel Matěj Skalický

„Dobré je, že člověk je na GP motorce tak zaměstnaný, že nemá čas myslet na další věci ani na bolest. Už se mi kolikrát stalo, že jsem na to sedal s tím, že mi bylo fakt zle od žaludku, ale při samotné jízdě jsem to vůbec nepociťoval. Pokroky tam jsou, ale dostat se do té boty je katastrofa, hrozná bolest,“ popisuje Abraham.

Kvůli bolavé noze se nejvíc bojí pádů. Určitě by se tak neměl učit od Karla Haniky, který letos ve své kubatuře padal ze všech nejčastěji. Na rozpáleném Masarykově okruhu by to ale mohlo být trochu nepříjemné.

„Mně to je celkem jedno, pády k tomu patří. Padá se všude. Je poznat, že když je teplota vyšší, tak je výkon na motorkách slabší, ale je to samozřejmě pro všechny stejné. Myslím, že jsem připravený dobře. Těším se, horko mám rád,“ dodává Hanika.

A těší se také Jakub Kornfeil, který má domácí cenu v oblibě:

Zleva Karel Abraham z České republiky, Andrea Dovizioso z Itálie, Jorge Lorenzo ze Španělska, Valentino Rossi z Itálie, Marc Marquez ze Španělska a Cal Crutchlow z Velké Británie | Foto: ČTK

„Musím říct, že mi to pomáhá. Těžím z toho, lidé mě ženou dopředu. Vůbec mi nevadí, že rodina dojde do paddocku. Celkově pro mě Velká cena znamená hodně moc. Užívám si to tady.“

V Brně ale letos mistrovství světa nepojedou jen tři domácí jezdci. Díky divoké kartě se na okruh podívá i Němec s českými kořeny, Kevin Hanus.

„Pro mě to znamená hodně. Je to velká šance ukázat, jak dobře umím jezdit. Ale hlavně miluju ty závody,“ říká Hanus.

Hodilo by se říct, jeden za všechny, všichni za jednoho. Na okruhu ale každý z jezdců pojede sám za sebe.

Masarykův okruh v Brně - Grand Prix silničních motocyklů | Foto: Michal Jindra

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme