Čeští kanoisté se připravují na běžkách. Naháníme červené krvinky, říká Josef Dostál

Možná byste čekali, že se sportovci budou připravovat v prostředí, ve kterém pak budou závodit. Neplatí to ale vždy. Třeba kanoisté vyrazili do italského Livigna, kde je aktuálně zhruba o 50 stupňů méně, než bude v létě v brazilském Riu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Dostál na běžkách | Foto: Josef Dostál

„Máme tady běžeckou přípravu hlavně kvůli nadmořské výšce. Běháme v 1800 metrech, naháníme červené krvinky. Z té zimy kolem minus dvaceti nejsem nadšený, ale moc mi nevadí,“ řekl Josef Dostál

Ten společně s trenérem Karlem Leštinou vyrazil na necelé dvě hodiny na běžky. V Livignu jsou i další členové čtyřkajaku a třeba také kanadští kanoisté. Ty si ale Dostál nechal poodjet, částečně se připravuje po svém.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kanoista Josef Dostál absolvuje na běžkách zimní přípravu v italském Livignu

„Byl jsem ještě na sjezdovkách. S trenérem i mamkou, kterou jsme potkali na svahu. Zimní sporty mě baví, ale na rozdíl od mých parťáků z kanoistiky, v nich nijak nevynikám,“ doplňuje český reprezentant.

Pohyb je to přece jen jiný. I když Josef Dostál, jedna z tváří projektu Radiožurnálu Olympijský rok, zas tak velké rozdíly nevidí.

„Vlastně jsem i teď na vodě, akorát je zmrzlá,“ směje se mistr světa a také bronzový medailista se čtyřkajakem z Londýna.

Odpočet dní do olympijských her načal poslední dvoustovku a v přípravě půjde do tuhého. I proto je pro Josefa Dostála těžké překousnout nejen teploty pod minus 22 stupňů, ale i nadmořskou výšku.

„Zkusili jsme letos trochu jiný program. Místo sjezdovek jsme hned první den šli na běžky a to mě docela vyčerpalo. A co se týče zimy, tak je to jen otázka oblečení. Ale dnes jsem si nebral ani jégrovky,“ dodal Josef Dostál.

Stanislav Zbyněk, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme