Čeští mladí cyklisté mají plán, jak se prosadit

Juniorky a muži kategorie do třiadvaceti let dnes otestují lesík v dánském městečku Rudersdal. I tam totiž vede okruh pro silniční závod na mistrovství světa v cyklistice. Zatímco ve startovní listině juniorek česká vlaječka chybí, tři naši třiadvacetiletí mladící spřádají plány, jak se prosadit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklistika (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Nejvíce z nich vyčuhuje Jakub Novák. Jak výškou, tak sebevědomým chováním podpořeným výsledky. Stejně jako další dva jeho krajané ani on nemusí závodit pod velkým tlakem.

Smlouvu na příští rok má s týmem podepsanou a nemusí tak za každou cenu předvést výsledek, aby měl za koho jezdit. Stejně se ale chce předvést a jako ostatní soupeři se ucházet o zájem sportovních ředitelů velkých týmů. A s tím v balíku 23tiletých mladíků souvisí značně nervózní styl závodění.

„Každému jde o angažmá pro příští rok. Podle mě je tam více pádů než u profíků,“ přemítá Jakub Novák a doplňuje, jaké konkrétní ambice mají čeští reprezentanti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklistické mistrovství světa se přesunulo z Kodaně o něco severněji

„Doufám, že zajedeme nějaký výsledek, protože žádný výsledek do desátého místa se náj tady ještě nepovedl. Ale bude to velice složité, protože ta trať je docela náročná, budeme se muset držet v předu. Ovšem profilově je to lehčí trať.

Co nakousl Jakub Novák dokončí Tomáš Koudela. Tedy ne co se snídaně, ale taktiky týká. „Čekat do cíle, šetřit co nejvíce energie. Musíme si nejvíce dávat pozor, abychom někde nespadli. Pojedeme ve předu, aby nám to nějak neujelo.“


Když by totiž Češi zůstali spolu a vpředu, měl by ten nejlepší z nich šanci zaútočit. Takže k tomu Petr Vakoč řekl: „Dobrý spurtér jsem. Ne úplně ten nejlepší, ale na první desítku mám.“

Jak tomu bude prakticky se ukáže po 17. hodině, kdy už by měli mít cyklisté za sebou všech 168 kilometrů.

Tomáš Kohout, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme