Čeští motocyklisté v Brně nezklamali. Kornfeil byl dokonce málem na 'bedně'

Kdyby se brněnský závod mistrovství světa nejslabší kubatury jel místo 19 pouze na 18 kol, pak bychom teď asi oslavovali stupně vítězů Jakuba Kornfeila, který nakonec skončil šestý. Jenže ve sportu žádné kdyby neplatí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českého motocyklistu Kornfeila připravilo v Brně o lepší výsledek i měkké nastavení | Zdroj: ČTK

To velmi dobře ví i Karel Abraham, který v Brně hned čtyřikrát za sebou nedojel do cíle. A ani dnes do posledních metrů nevěřil, že se mu to povede.

„Jak jsem projel cílem, tak jsem si radši nechtěl říkat vůbec nic. Sice tři kola před koncem jsem si říkal, že docela bodré, že mám náskok na ty za sebou, a opačně De Puniet byl tak daleko, že to už asi ne, když neudělá chybu. Radši jsem pořád byl takový opatrnější, abych neudělal žádnou chybu,“ prohlásil český motocyklista.

Nepřekvapí tak, že mezi novináře přišel dvaadvacetiletý Abraham zářící jako sluníčko a své několikaminutové zdržení se smíchem omlouval tím, že hledal čisté spodní prádlo. Prostě na něm bylo vidět, že konečně zlomil prokletí domácího závodu, které ho svazovalo více, než si byl ochoten připustit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští motocyklisté v Brně nezklamali. Kornfeil byl dokonce málem na 'bedně'

„To se mi letos vyplatilo, nemyslet na to jako na brněnský závod ale jako na další závod šampionátu. Snažit se odloučit od všech těch povinností a věcí, které jsou třeba míň příjemné tady v Brně,“ prozradil Abraham.

Po desátém a osmém místě v amerických závodech český jezdec potřetí za sebou bodoval, a i když deváté místo v Brně je z tohoto pohledu výborné, pak jej mrzelo, že se mu nepovedlo předjet De Punieta, který na rozdíl od Abrahama nemá motocykl specifikace MotoGP, ale pouze CRT, který není tak výkonný.

„Je to blbé říct, ale chtěl jsem tady v Brně vidět po dlouhé šachovnici. Pochopitelně jsem nechtěl, aby přede mnou byli Elías, Espargaro a De Puniet. Byl jsem si docela jistý, že na tady ty tři mám,“ řekl Karel Abraham.

Na trati to ale byl boj. „Nakonec se ukázalo, že s Elíasem resp. Espargarem byl trošičku problém, protože nejel až tak špatně, jak jsem předpokládal. A De Puniet nám mezitím bohužel cukl, takže jsem ho nestihl dojet.“

Kornfeil přišel o ‘bednu‘ kvůli gumám

To Jakub Kornfeil ve třídě Moto3 zažíval přesně opačné pocity. Nejprve se ze sedmého místa na startu dostal na osychající trati až na druhou pozici, kde kroužil prakticky sám skoro celý závod.

Jenže v předposledním kole jej dostihla čtveřice jezdů a on jen bezmocně přihlížel, jak jej odsouvají na konečné šesté místo.

„Jak se blížil konec závodu, tak gumy byly hodně sjeté, protože jsme zvolili měkké nastavení. Guma rychle odcházela, a proto se na mě dotáhli Cortese s Viňalesem, kteří měli tvrdší gumu, měli prostě kompletně suché nastavení. Asi proto mě dojeli. A byli asi chytřejší,“ popsal Kornfeil.

Přesto je pro kyjovského rodáka šesté místo letos nejlepším, lepší byl jen jednou, před dvěma lety skončil pátý - právě v Brně. Zřejmě mu pomáhají i fanoušci, před kterými při čestném kolečku zastavil, aby je pozdravil.

„Protože to, co tady předváděli po celý víkend, bylo neskutečné. Já jim za to hrozně moc děkuji. Kolem trati jsem viděl několik vlajek s mým číslem,“ těšilo mladého motocyklistu.

A třeba se fanoušci za rok dočkají českého jezdce na stupních vítězů. Tak jako se to před pěti lety povedlo Lukáši Peškovi.

Eva Kézrová, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme