Čeští olympionici dostali další medaile, od prezidenta Václava Klause

Medaile z olympiády nejsou jediné, které si čeští olympionici mohou doma vystavit do vitríny. Dnes totiž na Pražském hradě obdrželi od prezidenta republiky Václava Klause pamětní medaile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští medailisté. Zleva Zuzana Hejnová, David Svoboda, Jaroslav Kulhavý a Barbora Špotáková | Zdroj: ČTK

Na Hrad se podívalo celkem deset českých reprezentantů, kvůli účasti na Diamantové lize v Lausanne mezi nimi chyběla olympijská vítězka Barbora Špotáková a bronzová medailistka Zuzana Hejnová, stejně jako tenistky Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou, které hrají na turnaji v americkém New Havenu.

„Jsme na vás hrdí a pyšní. Pečlivě jsme vás sledovali a drželi jsme vám palce,“ řekl sportovcům Václav Klaus.

Špotákové, Hejnové, Hradecké a Hlaváčkové poslal Klaus pamětní medaile po předsedovi Českého olympijského výboru Milanu Jiráskovi. I když Lucii Hradecké by ji prý mohl předat i sám, protože jsou ve stejném klubu, Klaus je totiž prezidentem I. ČLTK Praha.

Václav Klaus zase na oplátku dostal od Milana Jiráska oficiální publikaci Českého olympijského výboru Londýn 2012 a nezapomněl mu ani poděkovat za to, že dlouhodobě podporuje český sport.

Češi přivezli z olympiády v Londýně deset cenných kovů, z toho čtyři zlaté, a vyrovnali tím zatím největší medailovou sklizeň z Atlanty 1996. Tehdy česká výprava přivezla dokonce jedenáct medailí, o jeden bronz více než v letošním roce.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme