Čeští plavci chtějí na MS do finále, trenér Perna tajně sní o medaili

Pouhých sedm plavců bude reprezentovat české plavání na dnes zahájeném světovém šampionátu v krátkém bazénu. Reprezentační trenér Vlastimír Perna doufá, že půjde o šťastnou sedmičku, a to i přesto, že dva z ní, Martinu Moravčíkovou a Tomáše Plevka, trápí aktuálně v Turecku nepříjemná viróza. Hlavní dva české trumfy, které mají letos jak se říká udělat ‚díru do světa‘, by ale měly být fit a v plné formě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kompletní sedmička českých plavců na letošním MS v krátkém bazénu | Foto: Michal Jurman

„Očekávám, že obě dvě medailistky, tedy Simona Baumrtová i Petra Chocová, proniknou do některého finále a že v něm uspějí lépe než na osmém místě. Pokud by to ‚cinklo‘, byl by to nejúžasnější předvánoční dárek,“ staví konkrétní cíle před své dvě největší hvězdy reprezentační kouč Vlastimír Perna.

Vánočním dárkem by jakákoliv případná medaile byla pro celé české plavání, které se ze zisku cenného kovu radovalo naposledy ve světové konkurenci zásluhou Hlaváčkové a Svobody už před dlouhými deseti lety.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér plavců Vlastimír Perna by si přál předvánoční dárek v podobě medaile z mistrovství světa

Obě zmíněné dámy, jak Chocová, tak Baumrtová, sice myslí v první řadě na finále, mohlo by ale být i lépe. Vědoma si toho je i Petra Chocová, na padesátimetrové prsařské trati celý rok nejlepší Evropanka ze všech.

„Koukala jsem, že mám čtvrtý čas ve světových tabulkách, ale podle toho se nedá řídit, to nic neznamená. Nevím, jak budou mít holky sem vyladěnou formu. Hlavní cíl je finále, pak uvidím, jak zaplavu a kam mě to vynese.“

O hlavní cíl, tedy o postup do zmíněného finále na své nejsilnější trati, se bude Chocová snažit v Istanbulu už dnes, stejně jako na znakařské stometrové trati chomutovská Simona Baumrtová.

„Za celý rok mám splněno jako na dlouhém, tak na krátkém bazénu. Tady už můžu asi jenom překvapit.“

Stejně jako překvapila například skvělým semifinálovým časem 57,25 sekundy na nedávném mistrovství Evropy, který by dnes v podvečer i ve světové konkurenci na sto procent znamenal účast mezi nejlepší finálovou osmičkou.

Obě dvě české kandidátky na nejlepší umístění mohou v Istanbulu těžit z toho, že je zde nečeká žádný štafetový start, a mohou se tak soustředit výhradně na své individuální závody. Malé vítězství mohou obě slavit už dnes, pokud se jim podaří projít do finále. Případná emocionální nadstavba v podobě boje o medaile by pak byla na pořadu dne, pro obě opět shodně, až ve čtvrtek.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme