Čeští plavci myslí v Dubaji vysoko

Čeští plavci odletěli do Dubaje, kde se připravují na mistrovství světa v krátkém bazénu. Osmičlenná výprava má po nedávném vcelku vydařeném mistrovství Evropy v Eindhovenu reálné šance na dobré umístění i na světovém šampionátu. A sebevědomí českým plavcům rozhodně nechybí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plavkyně Simona Baumrtová

Plavkyně Simona Baumrtová | Foto: archiv Simony Baumrtové

"Sebevědomí může rozhodovat v té konkurenci špičkových plavců. Už se tolik nebojíme jako dřív a věřím, že uděláme dobré výsledky," říká Vítězslav Hartmann, trenér Barbory Závadové. Největší šanci na úspěch má bezesporu Simona Baumrtová, bronzová medailistka z evropského šampionátu v Eindhovenu.

"Určitě má šanci se dostat do finále. Ale i ostatní mohou myslet hodně vysoko. Na druhou stranu je těžké absolvovat druhý vrchol sezóny během tak krátké doby," myslí si Hartmann.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští plavci věří v úspěch i na MS v Dubaji

Program světového šampionátu začíná v Dubaji ve středu v půl sedmé ráno středoevropského času. A hned v úvodu šampionátu nejsou čeští plavci bez šancí.

"Ve středu poplave Barbora Závadová, která měla dobrý los, poplave také štafeta, takže věřím v dobré výsledky," těší se Vítězslav Hartmann.

Mistrovství světa v Dubaji bude zajímavé nejen pro fanoušky, ale i pro samotné aktéry. Ti si mohou na Arabském poloostrově užít nejen závody, ale i specifické prostředí a krásné počasí.

"Bazén v Dubaji je jedinečný, je postavený v poušti, je obrovský a působil na nás impozantním dojmem," popsal dějiště světového šampionátu v plavání trenér Vítězslav Hartmann.

Alena Benešová, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme