Čeští plavci myslí v Dubaji vysoko

Čeští plavci odletěli do Dubaje, kde se připravují na mistrovství světa v krátkém bazénu. Osmičlenná výprava má po nedávném vcelku vydařeném mistrovství Evropy v Eindhovenu reálné šance na dobré umístění i na světovém šampionátu. A sebevědomí českým plavcům rozhodně nechybí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plavkyně Simona Baumrtová | Foto: archiv Simony Baumrtové

"Sebevědomí může rozhodovat v té konkurenci špičkových plavců. Už se tolik nebojíme jako dřív a věřím, že uděláme dobré výsledky," říká Vítězslav Hartmann, trenér Barbory Závadové. Největší šanci na úspěch má bezesporu Simona Baumrtová, bronzová medailistka z evropského šampionátu v Eindhovenu.

"Určitě má šanci se dostat do finále. Ale i ostatní mohou myslet hodně vysoko. Na druhou stranu je těžké absolvovat druhý vrchol sezóny během tak krátké doby," myslí si Hartmann.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští plavci věří v úspěch i na MS v Dubaji

Program světového šampionátu začíná v Dubaji ve středu v půl sedmé ráno středoevropského času. A hned v úvodu šampionátu nejsou čeští plavci bez šancí.

"Ve středu poplave Barbora Závadová, která měla dobrý los, poplave také štafeta, takže věřím v dobré výsledky," těší se Vítězslav Hartmann.

Mistrovství světa v Dubaji bude zajímavé nejen pro fanoušky, ale i pro samotné aktéry. Ti si mohou na Arabském poloostrově užít nejen závody, ale i specifické prostředí a krásné počasí.

"Bazén v Dubaji je jedinečný, je postavený v poušti, je obrovský a působil na nás impozantním dojmem," popsal dějiště světového šampionátu v plavání trenér Vítězslav Hartmann.

Alena Benešová, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme