Čeští profesionální trenéři mají svou Síň slávy, vstoupili do ní Uhrin nebo Gut

Česká unie profesionálních trenérů otevřela Síň slávy. Vstoupilo do ní deset slavných trenérů, kteří se svými svěřenci získali medaile na olympijských hrách, mistrovství světa nebo Evropy. Do Síně slávy patří třeba kouč fotbalových vicemistrů Evropy z roku 1996 Dušan Uhrin nebo hokejový trenér Karel Gut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dušan Uhrin | Foto: Alžběta Švarcová

Do Síně slávy vstoupili také Josef Doktor za rychlostní kanoistiku, otec a trenér dvojnásobného olympijského vítěze z Atlanty 1996 Martina Doktora. Dále Vladimír Heger za basketbal, který vedl třeba tým hvězd ze zámořské NBA.

Dalšími slavnými trenéry v Síni slávy jsou Zdeněk Pecka, kouč legendárního veslaře Václava Chalupy, za volejbal Zdeněk Pommer, atletický trenér Zdeněk Váňa, Miroslav Vondřička za basketbal, Pavel Vršecký za cyklistiku a in memoriam házenkářský kouč Jiří Vícha.

Přehrát

00:00 / 00:00

Uvedení trenérů do Síně slávy sledoval v pražském kině Ponrepo Mirko Vasić

Trenéry uvedli do Síně slávy jejich svěřenci a následovníci, třeba desetibojař Tomáš Dvořák, fotbalový brankář Petr Kouba nebo trenér českých basketbalistek Lubor Blažek.

Alena Benešová, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme