Čeští skokani na lyžích si našli doplňkový sport, hrají volejbal na sněhu

Skokani na lyžích bez pohybu nevydrží, ani když mají zrovna volný den. Ani pár hodin dopoledne. Zatímco pořadatelé mistrovství světa chystali velký můstek pro první tréninky, česká parta hopsala pod nataženou sítí. Ano, na kousku slepé ulice u hotelu hráli skokani volejbal. A vědělo o tom široké okolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka nahrává Pavlu Věchetovi, za sítí čeká Jan Matura | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Alpami se rozlehl křik Romana Koudelky, který právě zablokoval soupeřův balon. A podobně to chodí den co den, když se skokanstvo nudí.

A hraní českých reprezentantů se líbí i trenéru Davidu Jiroutkovi. „Tak já s nimi chodím taky. Koudy se potřebuje vybít, on je takový přebitý. Takže je dobře, že trošku upustí a bude klidnější na první trénink na velkém (můstku),“ vysvětluje kouč, jaký je přínos zimního volejbalu pro skokany na lyžích.

Z tréninku na tratích se vracející běžec Lukáš Bauer se podivil nad variantou tohoto sportu, který zná z letního vydání s mořem, pískem, sluníčkem a děvčaty v bikinách, zatímco Roman Koudelka skončil po obětavém skoku v kupě odhrnutého sněhu.

Ten dál hustě připadával, Lukáš Hlava na druhé straně sítě po něm uklouzl, což doprovodil unikátní hláškou: „Tak hoši, já tady porodím vorvaně...“ Nic z toho ale trenéra nerozhodilo. I když na první pohled to vypadá, že skokani provozují "doplňkový" sport na ledě.

Přehrát

00:00 / 00:00

U jednoho z volejbalových utkání českých skokanů na lyžích byl ve Val di Fiemme i reportér Tomáš Kohout

„Není. Tamhle je třeba kus plechu, tamhle jsou vymetené kachličky, na krajích to neklouže. Co tady máš dělat, když tu má být ve 365 dnech slunce a teď tu zrovna 10 dní sněží. To by se muselo odjet někam do Trenta. Tady je těžké vymyslet nějaký program. Tělocvična tady není, tady není nic,“ popisuje Jiroutek.

Tím tady myslí reprezentační kouč celé údolí Fiemme. Jediná hala v okolí prý patří armádě a už jednou tam vpašování českých civilistů úplně nevyšlo. Skokani i s asistenty a servismanem tak dál mlátí do míče při vlastními pravidly upravených setech.

„My hrajeme krátké do deseti, aby se pak vydrželi ještě koncentrovat,“ říká David Jiroutek. Nejvíce se dařilo dvojici Pavel Věchet - Roman Koudelka. Ač tým s nejmenším skokanem prý vyhrává výjimečně. „Za poslední dobu byl, myslím, málokdy ve vítězném týmu,“ dodává trenér českých skokanů.

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme