Čeští střelci jsou mistry Evropy v rychlopalbě

Čeští sportovní střelci získali zlato na mistrovství Evropy v Bělehradu v týmové soutěži v rychlopalné pistoli. Trojice Martin Strnad, Josef Fiala a Martin Podhráský porazila celkem o devět bodů druhé Němce. Strnad bojoval také o individuální medaili, nakonec skončil čtvrtý. Díky tomu získal pro Česko další účastnické místo pro olympijské hry v Londýně.

Střelnice - ilustrační

Střelnice - ilustrační | Foto: ebrso.org

Martin Strnad ovládl nástřelem 589 kvalifikaci, ale ve finále na medaili nedosáhl. Doplatil totiž na nové pravidlo. Až do loňského roku se totiž sčítaly výsledky z kvalifikace a z finále, ale to už letos neplatí. Ve finále střílí šestice postupujících od nuly a postupně odpadává vždy závodník s nejnižším počtem bodů.

Systém, který letos už dvakrát přispěl k vítězství Martina Podhráského v závodě Světového poháru, Martinu Strnadovi nepomohl. Kvalifikaci vyhrál o dva body, bronz mu o jediný bod utekl.

Závod vyhrál Rus Alexej Klimov, který až v druhém roszřelu sesadil z první pozice Ukrajince Romana Bondaruka. Bronz získal Němec Christian Reitz. Josef Fiala obsadil čtrnácté a Martin Podhráský sedmnácté místo.

Díky čtvrté příčce získal Strnad pro Českou republiku druhé účastnické místo na olympiádě v Londýně. První účastnické místo vybojoval Podhráský.

Rychlopalná pistole: 1. Klimov (Rus.) 30/v rozstřelu 9 (585), 2. Bondaruk (Ukr.) 30/v rozstřelu 8 (584), 3. Reitz (Něm.) 23 (587), 4. Strnad 19 (589), ...14. Fiala 572, 17. Podhráský 571

Družstva: 1. Česká republika (Strnad, Fiala, Podhráský) 1732, 2. Německo 1723, 3. Ukrajina 1722

Alena Benešová, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít