Čeští surfaři znovu bojovali o národní tituly na pobřeží Atlantského oceánu

Složitou pozici mají organizátoři republikového mistrovství v surfingu. Šampionát musí z logických důvodů pořádat v zahraničí, a na ty správné vlny jezdí závodníci až na pobřeží Atlantského oceánu. Už poosmé tak souboje o národní tituly hostilo francouzské centrum surfingu, přímořské městečko Seignosse.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Pančochová

Šárka Pančochová | Foto: Václav Mudra, www.olympic.cz

„Není to úplně jednoduché. Kromě jazykové bariéry je komplikací i vzdálenost z Česka. Nejdřív musíme sehnat potřebná povolení, pak vyřešit logistiku,“ popisuje jeden z hlavních organizátorů společného mistrovství Česka a Slovenska Martin Černík.

Toho sportovní fanoušci znají hlavně jako průkopníka snowboardingu a trenéra páté ženy olympijského slopestlylu Šárky Pančochové, ale i na dost odlišném prkně patří mezi domácí špičku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Organizátorovi společného mistrovství Česka a Slovenska Martinu Černíkovi udělalo radost počasí, které v Seignosse panovalo

A přestože jeho role byla ve Francii hlavně pořadatelská, v závodě elitních mužů skončil třetí.

„Mám radost, že nám letos vyšlo počasí. Závod byl těžší, protože kluci různě cestují, surfují a zlepšují se,“ těší Černíka lepšící se výkony českých surfařů.

Jeho slova potvrzuje i program vítězky ženské soutěže Anny Černé. Ta většinu z posledních dvou let strávila na Srí Lance a letos se připravovala na jednom z Kanárských ostrovů, na Tenerife.

To Šárka Pančochová většinu času žije v americkém Coloradu, kde sice trénuje na sněhu, ale i tak dokázala ve Francii vybojovat bronz.

„Byl to super letní trénink. Atmosféra je na vlnách a u pláže taková uvolněnější. Martin (Černík) mě pozval, ať přijedu a zazávodím si. Hrozně jsem si to užila,“ popisovala Pančochová.

Zlepšení je patrné, říká jihoafrický profesionál

Jedna z nejlepších světových freestyle snowboardistek si pochvalovala podmínky na břehu Atlantského oceánu, a také práci hlavního rozhodčího Kevina Olsena, který pouštěl ženy do ideálních vln. Jihoafrický profesionální surfař pomáhá s šampionátem Čechům a Slovákům už osmým rokem.

„Za těch osm let vidím velké zlepšení. Muži i ženy jezdí čím dál lépe a je to moc hezký pohled, že jde náš sport takhle nahoru. Letos jsme měli úžasné podmínky, na surfování bylo perfektní počasí,“ dodává Kevin Olsen.

A nejen podle něj je to ideální místo na surfing, kde jsou dlouhé písčité pláže i příjemně teplá voda díky Golfskému proudu.

Jakub Marek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme