Čeští volejbalisté hrají na MS podruhé s Francií, chtějí jí vrátit poražku

Čeští volejbalisté dnes začnou na mistrovství světa v Itálii boje o 9. až 12. místo. Utkání s Francií od 21-ti hodin rozhodne, o jakou pozici budou nakonec svěřenci Jana Svobody v posledním utkání usilovat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští volejbalisté slaví vítězství nad USA

Čeští volejbalisté slaví vítězství nad USA | Zdroj: ČTK

Stejný soupeř se s českým celkem utkal hned v úvodním zápase mistrovství světa. Před 14 dny byla úspěšnější Francie, když vyhrála 3:2.

„První jsme prohráli po boji, tak doufám, že teď se to obrátí a budu moct za týden do Francie přijet s úsměvem od ucha k uchu a říct, že jsme je v té rozhodující fázi o umístění porazili. Bylo by příjemné, kdybychom to vyhráli,“ prohlásil kapitán Ondřej Hudeček, který stejně jako dalších pět členů reprezentace, hraje ve Francii ligovou soutěž.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští volejbalisté hrají na MS podruhé s Francií, chtějí jí vrátit poražku

Rozhodně největším znalcem francouzského týmu je Petr Konečný. Ten už v zemi Galského kohouta působí 11 let, a tak je pro něho večerní zápas srdeční záležitostí.

„Bude to mít velký náboj jako ten první zápas. Pro mě je to vlastně takové derby s Francií. A opravdu se těším. Po těch dvou dnech bez zápasů zase dobijeme baterky a ukážeme zase tu naší sílu,“ věří Petr Konečný.

Oproti prvnímu zápasu bude soupeř citelně oslaben na postu universála. Zraněný kotník zřejmě nepustí do zápasu Antonína Rouziera a po kritice trenéra byl z týmu vyloučen Earvin Ngapeth.

„Mají zraněného Rouziera, a tohle byla náhrada za něj na postu universála. Čili budou muset hledat nové řešení, což znamená oslabení pro Francii. Takže pro nás plus, pro Francii mínus,“ konstatoval další z ‘Francouzů‘ v českém celku Jakub Veselý.

Podobně by se mohla rozdělit znaménka, co se týká psychické pohody v obou týmech. Zatímco v tom francouzském se řeší neshody, v tom českém se vesele zpívá. Doufejme, že si čeští volejbalisté budou pět i po utkání, které začíná v hale Nelsona Mandely ve 21 hodin.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme