Čeští volejbalisté hrají na MS podruhé s Francií, chtějí jí vrátit poražku

Čeští volejbalisté dnes začnou na mistrovství světa v Itálii boje o 9. až 12. místo. Utkání s Francií od 21-ti hodin rozhodne, o jakou pozici budou nakonec svěřenci Jana Svobody v posledním utkání usilovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští volejbalisté slaví vítězství nad USA | Zdroj: ČTK

Stejný soupeř se s českým celkem utkal hned v úvodním zápase mistrovství světa. Před 14 dny byla úspěšnější Francie, když vyhrála 3:2.

„První jsme prohráli po boji, tak doufám, že teď se to obrátí a budu moct za týden do Francie přijet s úsměvem od ucha k uchu a říct, že jsme je v té rozhodující fázi o umístění porazili. Bylo by příjemné, kdybychom to vyhráli,“ prohlásil kapitán Ondřej Hudeček, který stejně jako dalších pět členů reprezentace, hraje ve Francii ligovou soutěž.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští volejbalisté hrají na MS podruhé s Francií, chtějí jí vrátit poražku

Rozhodně největším znalcem francouzského týmu je Petr Konečný. Ten už v zemi Galského kohouta působí 11 let, a tak je pro něho večerní zápas srdeční záležitostí.

„Bude to mít velký náboj jako ten první zápas. Pro mě je to vlastně takové derby s Francií. A opravdu se těším. Po těch dvou dnech bez zápasů zase dobijeme baterky a ukážeme zase tu naší sílu,“ věří Petr Konečný.

Oproti prvnímu zápasu bude soupeř citelně oslaben na postu universála. Zraněný kotník zřejmě nepustí do zápasu Antonína Rouziera a po kritice trenéra byl z týmu vyloučen Earvin Ngapeth.

„Mají zraněného Rouziera, a tohle byla náhrada za něj na postu universála. Čili budou muset hledat nové řešení, což znamená oslabení pro Francii. Takže pro nás plus, pro Francii mínus,“ konstatoval další z ‘Francouzů‘ v českém celku Jakub Veselý.

Podobně by se mohla rozdělit znaménka, co se týká psychické pohody v obou týmech. Zatímco v tom francouzském se řeší neshody, v tom českém se vesele zpívá. Doufejme, že si čeští volejbalisté budou pět i po utkání, které začíná v hale Nelsona Mandely ve 21 hodin.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme