Čeští volejbalisté jsou jedním z největších překvapení MS v Itálii

Během šampionátu dokázala česká volejbalová reprezentace porazit bulharské obhájce bronzu nebo olympijské vítěze Spojené státy. Včera krátce před půlnocí prohráli vyrovnanou bitvu s nejlepším celkem poslední dekády, obhájcem titulu, Brazílií.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští volejbalisté podlehli na MS Brazílii 2:3

Čeští volejbalisté podlehli na MS Brazílii 2:3 | Zdroj: ČTK

Před šampionátem českému volejbalovému výběru neprorokoval nikdo příliš dlouhé setrvání na turnaji. I když, jak v Dopoledním Radiožurnálu řekl trenér volejbalové reprezentace Jan Svoboda, družstvo hrálo dobře už v přípravě.

„Samozřejmě prohráli jsme první zápas s Francií, který byl velmi důležitý, a my jsme mysleli, že se přes Francouze dostaneme dál. Až teprve to uklidnění s Čínou a první vítězství nad obhájcem titulu Brazílii, posunulo družstvo dál, trošku ho nakoplo. A od té doby už hraje suverénně,“ zhodnotil trenér volejbalové reprezentace Jan Svoboda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Dopoledního Radiožurnálu byl trenér české volejbalové reprezentace Jan Svoboda.

Za nejúspěšnější zápas z pohledu českých volejbalistů označil utkání proti olympijským vítězům ze Spojených států. „Myslím si, že jak takticky, tak i herně jsme ho zvládli velice dobře a jednoznačně zvítězili 3:0,“ dodal.

Svými výkony získali čeští volejbalisté nejen doma, ale i v Itálii řadu fanoušků. „Jsem velmi rád, že hlavně produkujeme dobrý volejbal, který se líbí. Chválí nás i místní italský tisk a myslím si, že Italové jsou na volejbal odborníci – jak široká veřejnost, tak i novináři. Ale samozřejmě je k tomu vždycky dobré vyhrávat,“ řekl

I když v pondělí večer byli čeští volejbalisté blízko další senzaci, když vedli nad Brazílii 2:1 na sety, nakonec latinskoamerickému výběru podlehli 2:3.

„Zlom nastal ve čtvrtém setu. Ale možná to ani nebyl zlom, Brazílie hrála celý zápas velice dobře. Přestože my jsme podali výkon možná stejný jako v ostatních zápasech, Brazílie v tom čtvrtém setu odskočila hned na začátku a to čtyřbodové vedení si v podstatě udržela až do konce setu,“ vysvětlil.

Na zápas s Německem musíme být připraveni na sto procent

Po náročném výkonu proti Brazílii, čeká dnes české volejbalisty utkání proti Německu, které bude oproti původnímu plánu o čtyři hodiny dříve, tedy 17 hodin.

„Samozřejmě čas na regeneraci je malý a malý je čas i na přípravu. Pracovali jsme přes noc a věřím tomu, že to nijak neovlivní hlavy hráčů a že do zápasu s Německem budeme připraveni na sto procent,“ dodal trenér českých volejbalistů.

V případě výhry nad Německem by čeští volejbalisté měli mít jistý postup do bojů o páté až osmé místo.

Katarína Brezovská, Petr Kadeřábek, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme