Čeští volejbalisté na ME končí. S Polskem prohráli 1:3

Volejbalisté skončili na mistrovství Evropy v osmifinále. Češi v dnešním utkání v Karlových Varech nestačili na Poláky a s obhájci titulu prohráli po boji 1:3 po setech 23:25, 25:22, 29:31 a 18:25. Ve čtvrtfinále Poláci narazí na Slovensko, kterému podlehli v pondělí v pražské základní skupině.

ME ve volejbalu mužů, osmifinále ČR - Polsko 14. září v Karlových Varech. Český tým před zápasem | Zdroj: ČTK

Poláci si svojí prohrou v posledním utkání ve skupině vybrali Čechy jako snazšího soupeře pro osmifinále a v první sadě jim taktika vyšla.

V dramatickém závěru druhé sady už Češi prohrávali 18:21, ale ukázali skvělý obrat. I se štěstím propadl Hudečkův míč na polskou stranu a pak zaúřadoval na servisu Ticháček. Přidal dvě esa, přičemž druhým využil setbol.

Třetí set měl nervy drásající vyvrcholení, čtyři české setboly v řadě Poláci nekompromisně odvrátili, pak se totéž jednou povedlo i Čechům. I pátý setbol domácích volejbalistů skončil neúspěchem, zatímco Poláci druhý proměnili 29:31.

Ztracený třetí set se projevil na psychice hráčů a ve čtvrtém pustili Poláky do rychlého vedení. Poláci nedávali body zadarmo a domácím se nedařilo jejich míče zablokovat nebo zatlačit soupeře servisem. Češi už nenašli sílu na obrat a s turnajem se po prohře s Poláky rozloučili.