Čeští volejbalisté oplatili v přípravě Polsku porážku

Čeští volejbalisté ve druhém přípravném utkání před olympijskou kvalifikací zvítězili nad Polskem 3:2, a oplatili mu tak porážku z pátečního střetnutí. Dnešní zápas si přitom Češi zbytečně zdramatizovali, když ve třetím setu nedokázali proměnit matchball.

České volejbalisty dnes čeká souboj s Polskem. Ilustrační foto

České volejbalisty dnes čeká souboj s Polskem. Ilustrační foto | Foto: www.cvf.cz / Ondřej Driml

I dnešní duel s Polskem byl velmi vyrovnaný, koncovka prvního setu přinesla přetahovanou o každý míč a nakonec vítězství českého celku 28:26. Ve druhém dějství byl český výběr mírně lepší, místy měl až sedmibodový náskok a zvítězil 25:18.

Ve třetím dějství se svěřenci trenéra Jana Svobody už už radovali z vítězství v zápase, jenomže rozhodčí viděli při útoku domácích teč na české straně.

To české mužstvo psychicky rozhodilo, třetí sadu ztratila Česká republika nakonec 26:28 a čtvrtou pak 21:15. V tie-breaku ale český celek znovu zabral a zvítězil 15:11.

Olympijská kvalifikace je na programu od 22. Listopadu ve francouzském Tourcoingu, Česká republika má ve skupině Belgii a Lotyšsko.