Čeští volejbalisté věří, že v kvalifikaci o OH zúročí dřinu z tvrdé přípravy

Čeští volejbalisté mají za sebou první vystoupení pod trenérem Bernardem. Na turnaji Evropské ligy v Rumunsku ztratili ve třech zápasech jediný set a výkonem naznačili, že se pod novým koučem tým ubírá správnou cestou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budou se čeští volejbalisté podobně radovat i na mistrovství Evropy? | Zdroj: ČTK

První turnaj Evropské ligy opravdu vyšel českému týmu na výbornou. Nejprve přehrál 3:0 Turecko, stejným poměrem deklasoval Rumunsko a úspěch dokonal výhrou 3:1 nad Nizozemskem. Navíc předvedená hra dosahovala těch nejvyšších standardů.

„Myslím si, že po čtyřtýdenním soustředění, které jsme teď absolvovali, prostě musíme hrát dobře, protože takovou dřinu jsme dosud nezažili. Tréninky se přibližují mojí ruské anabázi v Jaroslavou, kde jsme trénovali podobně. Ráno dvouhodinový trénink a odpoledne nás čekal další tříhodinový,“ přibližuje tréninkové metody Stewarta Bernarda smečař Jiří Popelka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká volejbalová reprezentace začala pod koučem Bernardem vítězně

Tvrdohlavý, ale spravedlivý kouč prosazuje v nově poskládaném týmu, ve kterém zůstali pouze dva hráči základní sestavy z letošního mistrovství Evropy, nový herní systém.

„Hrát volejbal umíme každý. Jen to chce dát víc dohromady. Teď se zaměřujeme v tréninku na individuální věci nebo na zdokonalování a odstraňování problémů, které jsme v minulosti měli. Věřím, že nám to k lepším výkonům pomůže a na OH se podíváme. Je to můj životní sen. I proto jsem v reprezentaci a nic negativního o trénování neříkám, protože zlepšit se člověk může jedině tréninkem. To pak může přinést kýžené výsledky v Německu,“ ubírá své myšlenky Jiří Popelka k olympijské kvalifikaci, která se koná v Berlíně od 8. do 10. června.

O postup do Londýna se český tým utká postupně s Kubou, Indií a Německem. Turnaj pod pěti propojenými kruhy si zahraje pouze vítěz.

„Když bude tým držet pospolu a hrát dobrý volejbal, tak jsme si už v minulosti ověřili, že můžeme porazit každého. Byly zápasy, kdy jsme nastupovali jako outsideři, a přesto jsme dokázali vyhrát i třeba nad olympijskými vítězi z USA jako v roce 2010. I teď můžeme podat dobrý výkon a výsledek se může dostavit,“ věří Jiří Popelka. Ladit formu bude národní tým ve francouzském Lille, kde se 1.,2. a 3. června utká s Francií.

Jakub Kanta, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme