Čeští volejbalisté vstoupili vítězně do Evropské ligy, porazili Turecko

Úspěšnou premiéru zažil s mužstvem nový trenér českých volejbalistů Stewart Bernard z Nizozemska. Na úvod Evropské ligy vyhrál národní tým v rumunské Piatře Neamt nad Tureckem 3:0 na sety.

Nizozemec Stewart Bernard se představil 19. března v Praze v roli hlavního trenéra reprezentačního družstva volejbalistů | Zdroj: ČTK

Český tým sice v úvodu utkání rychle prohrával 0:3, skóre ale brzy otočil a bez problému dovedl úvodní sadu k vítězství 25:17. A podobný průběh měl i další set, ve kterém dovolili Češi soupeři uhrát ještě o jeden bod méně.

Až třetí dějství mělo vyrovnanější průběh, ani jeden z týmů se nedokázal dostat do vyššího vedení. Set se zlomil ve prospěch české reprezentace od stavu 16:15, po kterém už národní tým závěr bezpečně kontroloval a zvítězil 25:21. Celé utkání trvalo 71 minut.

V dalším duelu nastoupí celek Stewarta Bernarda v sobotu proti domácímu Rumunsku, v neděli pak hraje s Nizozemskem.