Charitativní dražba londýnské zdi slávy vynesla milion korun

Dobročinná aukce vynesla České olympijské nadaci jeden milion korun. Přesně za takovou částku byla vydražena zeď s podpisy olympijských šampiónů a dalších účastníků letošních olympijských her v Londýně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Železný byl hostem Radiožurnálu a položil také novou otázku soutěže Zlaté momenty | Foto: Šárka Ševčíková

Na zdi jsou kromě podpisů Barbory Špotákové, Jaroslava Kulhavého nebo dalších olympioniků zvěčněny další významné osobnosti, jako třeba Sergej Bubka, Jaromír Jágr nebo Václav Klaus.

Charitativní dražba skončila ve středu 19. prosince krátce po poledni. Den před koncem dražby se cena vyšplhala na částku 500 000 korun a poslední den dokonce vzrostla a skončila až na jednom miliónu korun a dražbu po dlouhém přetahování přihazujících vyhrála firma Kapsch ČR.

"Dlouhodobě podporujeme nejen špičkové reprezentanty České republiky jako v případě Davis Cupu nebo Fed Cupu, ale chceme pomoci přitáhnout ke sportu i děti a mladé lidi všech sociálních skupin z celé republiky," vysvětluje důvody účasti na charitativní dražbě Karel Feix, generální ředitel Kapsch.

Prezident České olympijské nadace Jan Železný si takové důvěry váží a získané peníze chce co nejrychleji dát prvním dětem, které si zatím nemohly dovolit sportovat.

Česká olympijská nadace bude pomáhat mladým sportovcům ze sociálně slabých
rodin nebo sociálních ústavů. Jejími patrony jsou medailisté z Vancouveru a Londýna.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme