Chceme konkurovat nejlepším týmům, říká florbalový kouč Cepek

Florbaloví fanoušci se mají v příštích dnech na co těšit. Kromě čtvrtečního finále Poháru České pojišťovny v Českých Budějovicích se totiž o víkendu poprvé v letošním roce představí na mezinárodní úrovni i reprezentační výběry mužů a žen, které vyrážejí do Švýcarska, kde s domácími výběry změří síly v přípravných utkáních.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový trenér českých florbalistů Radim Cepek

Nový trenér českých florbalistů Radim Cepek | Zdroj: ČTK

Čeští florbalisté loňský rok nezakončili zrovna podle představ, když skončili na světovém šampionátu ve švýcarském Curychu až na sedmé příčce. Po vyřazení týmu ve čtvrtfinále a prohře o celkové umístění s Norskem skončil trenér Tomáš Trnavský, kterého na lavičce národního týmu nahradil Radim Cepek.

„Udělal jsem za vším tlustou čáru a jede se odeznívá. Tým je o hodně jiný, je tam mnoho nových hráčů. To, co bylo na mistrovství světa, je minulost, teď se jede jiným směrem,“ vysvětluje Radim Cepek, který teď má před nadcházejícím víkendem plné ruce práce s nominací.

Přehrát

00:00 / 00:00

Florbalová reprezentace dostává pod vedením trenéra Radima Cepka novou tvář

Z ní mu totiž kvůli nejrůznějším důvodům vypadli hned čtyři obránci. Sedmatřicetiletý kouč národního týmů vykonává funkci i v extraligovém Chodově, kde je hrajícím trenérem. A tak se před odjezdem do Švýcarska nabízí otázka, jestli si nepřibalí i své herní vybavení.

„Kdoví, jak to s nominací bude, koho ještě povoláme… Ale ne, ne, to je opravdu jen sranda, věci si s sebou neberu,“ říká Cepek.

V letošní sezoně kromě turnajů Euro Florball Tour a ještě pár přípravných zápasů není na programu mužů žádný vyložený vrchol sezony, a tak se nové trenérské duo Cepek-Skružný bude snažit zabudovat do týmů i některé nováčky nebo hráče, kteří toho v reprezentačním dresu zatím tolik neodehráli.

„Věkový průměr možná nebude tak vysoký, spíš budeme sázet na hráče, které jsme si vytipovali a se kterými chceme pracovat, takové, kteří se nám hodí do koncepce. Kluci naši filozofii hry ještě tolik neznají, to všechno je důležité dostat do nich v začátku, pracovat s nimi tak, aby věděli, co po nich chceme.“

Florbalem chceme bavit

A čím by se tedy hra české florbalové reprezentace měla pod novým realizačním týmem vyznačovat ?

„Útočný, zajímavý, divácky atraktivní florbal. To je naše výsada, chceme florbalem bavit, chceme umět konkurovat nejlepším týmům na světě,“ uzavírá Radim Cepek.

Ještě před odjezdem do zahraničí ale jeho extraligový Chodov čeká finále Poháru České pojišťovny proti Buldogs Brno. Mezi ženami si v Českých Budějovicích o triumf zahrají obhájkyně prvenství Herbadent Praha a Vítkovice.

Jakub Kanta, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme