Kanada 6:1 Česko

Chceme víc než jen výhru nad Němci, říká házenkář Juříček

Před mistrovstvím Evropy v Srbsku měli čeští házenkáři několik cílů. Tím prvním bylo postoupit ze základní skupiny do čtvrtfinálové fáze. A tohle jejich přání se může v Niši splnit už po druhém utkání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Stehlík při útočné akci proti Německu na ME | Zdroj: Reuters

Varianty jsou dvě. Pokud večer národní tým porazí Švédsko, zajistí si účast v dalších bojích sám. Už před utkáním ale bude znát výsledek druhé možnosti. Postup mu totiž zaručí i vítězství Makedonie nad Německem, které Češi zdolali v úvodním duelu.

Všechno ovšem může skončit úplně jinak.

„To že jsme vyhráli, je samozřejmě výborné, ale i tak se nám může stát, že z té skupiny nakonec nepostoupíme. Shrnul bych to tak, že jsme sem ani tak nepřijeli porazit Německo, jako postoupit dál a uhrát něco na celém mistrovství Evropy. Spokojit se jenom s výhrou nad Němci by byla strašná škoda,“ říká zkušený pivot české reprezentace David Juříček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští házenkáři se na ME nechtějí spokojit jen s výhrou nad Německem, rádi by postoupili ze skupiny. Dnes je čeká utkání se Švédskem

V prvním utkání viděl ve hře mužstva i některé nedostatky. Tým je podle něj schopný odvést lepší házenkářský výkon, který by ještě víc umocnil předvedenou bojovnost a vůli po vítězství.

„Potom si myslím, že můžeme Švédsko přehrát, ale pro mě zůstává i tak mírným favoritem ono. Navíc si myslím, že by nám role takového tak trochu outsidera měla spíš sedět,“ prohlásil David Juříček, který je po Janu Filipovi v sedmatřiceti letech druhým nejstarším hráčem reprezentace.

Celkově má český tým věkový průměr více než třicet let, když je za touto ‚ hranici‘ většina mužstva. To by se tak dalo označit ze sportovního hlediska za starší.

„Já bych řekl, že nejsme ani tak starší, jako spíš starý tým. Prostě se sešla generace, která to má tak nějak v sobě, pořád chce a pořád má motivaci. Jde nám to fyzicky i v hlavě motivace je. Necítím se fyzicky hůř než před pěti nebo dokonce před deseti lety,“ konstatuje David Juříček.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme