Chocová zaplavala české maximum na MS

Plavkyně Petra Chocová vylepšila nejlepší výsledek české výpravy na světovém šampionátu. Na psařské padesátce skončila 12., a o jednu příčku tak vylepšila vlastní umístění z dvojnásobné trati.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prsařka Petra Chocová potvrdila své kvality na MS 13. mistem na trati 100m | Foto: Michal Jurman

Čtyřiadvacetiletá reprezentantka se v dobrém světle ukázala už v rozplavbě, v níž časem 31,41 překonala český rekord a do semifinále postoupila z 12. pozice. A 12. místo zopakovala Chocová i v boji o finále, do kterého by ji čas z rozplavby posunul, tentokrát ale dohmátla po 31 sekundách a 75 setinách.

"Teď, když jsem viděla ten osmý čas (nutný pro postup do finále), tak jsem myslela, že mě omejou. Neplavalo se mi nejlíp, už v rozplavbách jsem cítila, že mi není nejlíp. Ale že budu plavat o tři desetiny pomaleji než v rozplavbách, to jsem nečekala," komentovala Petra Chocová způsob, jakým ji uteklo finále.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Chocová hodnotí svůj výkon v semifinále prsařské padesátky i celé MS

"Dvanácté a třinácté místo, dvě semifinále, tři české rekordy ze čtyř startů a limit na olympiádu, to je super," zhodnotila své výkony v Číně nejlepší z českých plavkyň. Jako jediná z našich závodníků dosáhla na semifinále dvakrát.

Kromě Petry Chocové na šampionátu postoupili z rozplaveb už jen Bartůněk na prsařské padesátce a Barbora Závadová na polohové dvoustovce. Oba skončili celkově patnáctí.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme