Chtěl bych, aby byla Martina zase mistryní světa, říká před sezonou trenér Sáblíkové Novák

České rychlobruslení stojí na prahu nové sezony. Měla by být výjimečná. Už dnes večer se v německém Inzellu představí pod vedením trenéra Petra Nováka více než desítka závodníků. Samozřejmě včetně největších nadějí - olympijské vítězky Martiny Sáblíkové a výborné sprinterky Karolíny Erbanové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Martina Sáblíková | Zdroj: ČTK

České rychlobruslení čeká rekordní sezona v počtu reprezentantů, kteří se objeví na závodech. Od těch nejmenších přes juniory až po seniorskou kategorii. Trenér Petr Novák proto musel svolit s rozšířením realizačního týmu.

Sáhl do rodiny pro syna Petra, který se v minulosti rychlobruslení také věnoval. S týmem absolvoval všechna soustředění.

„Já to neobsáhnu. A když jsem si vždycky někoho vzal, tak mi připadalo, že ti lidé zblbnou a pak jsou chytřejší než já, vědí, jak to mají dělat, furt se jim něco nelíbí. Tak to zkusím ještě s mým synem a doufám, že to bude fungovat,“ říká Petr Novák starší.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českým rychlobruslařským týmem natáčel před novou sezónou Pavel Petr

A navíc dodává: „Protože jestli pojedu s Martinou na seniorské Světové poháry, tak on musí s juniorkami na jejich Světové poháry, protože děvčata už limity zajeté mají.“

V minulé sezoně o sobě dala výrazně vědět vedle Martiny Sáblíkové i Karolína Erbanová, která patří mezi nejrychlejší sprinterky světa.

„Chtěl bych, aby byla Martina zase mistryní světa. Kdybych řekl něco jiného, bylo by to špatně. Martina je na tom momentálně lépe než v minulých letech. Karolína se také lepší,“ prohlásil úspěšný trenér.

Ani mezi nastupující generací ovšem české rychlobruslení nebude bez šancí na dobré výsledky ze světových a evropských soutěží.

„Juniorky a Láďa Hladík se lepší. Věřím, že budeme moct uvažovat o tom, že se zúčastníme i mistrovství světa juniorek, protože tam jsou limity hodně tvrdé. Ale věřím, že mají šance je zajet,“ říká Petr Novák starší.

Největší pozornost ale bude poutat pětadvacetiletá dvojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková. Prvních závodů už se nemohla dočkat. Prozradila, o čem před premiérovým startem přemýšlí.

„Většinou nad tím, jak bude sezona probíhat, jak budu připravená, jaká budu jezdit umístění. Přemýšlím, jestli mám na to být mezi těmi nejlepšími. Je to opravdu těžké,“ tvrdí. Kromě vlastní formy považuje za důležité dobře si připravit brusle.

„Zkoušela jsem je v létě, budu jezdit na těch samých co minulý rok. Akorát je musím pořádně nabrousit, protože jak jsem nebyla na ledě, tak jsem je za čtrnáct dní ani jednou nebrousila. A pak trošku dostaly zabrat,“ popisuje Martina Sáblíková.

První Světový pohár čeká elitní rychlobruslařku v listopadu v nizozemském Heerenveenu.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme