Chtěl přežít a zvítězil. Světový pohár je teď pro Kulhavého prioritou

Biker Jaroslav Kulhavý se vrátil do čela hodnocení Světového poháru. Olympijský vítěz z Londýna vyhrál závod v Lenzerheide a i potřetí letos vystoupal na stupně vítězů. Zároveň pro zbytek sezony trochu upraví své priority.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kulhavý na mistrovství světa horských kol v rakouském Saalfeldu

Jaroslav Kulhavý na mistrovství světa horských kol v rakouském Saalfeldu | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

„Tenhle závod pro mě měl být nejhorší, protože většinou bojuji s nadmořskou výškou. Jsem člověk, kterému nesedí, každý reaguje jinak. Doufal jsem, že to tu přežiju, nakonec z toho je vítězství, takže je to super,“ zhodnotil Jaroslav Kulhavý závod ve švýcarském Lenzerheide.

Těžká trať a vysoká nadmořská výška závodníky v průběhu hodinu a půl dlouhého závodu rozdělily. „Ve druhé půlce závodu se dělaly strašně velké rozdíly mezi závodníky, protože, i když to bylo na začátku srovnané, lidi hodně ‚odcházeli‘,“ všiml si český vítěz závodu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pocity po vítězství a další plány Jaroslav Kulhavého zjistil v rozhovoru reportér ČRo Štěpán Pokorný

Ani v v horském prostředí bikery neušetřilo vedro, které trápí celou Evropu. „Myslím, že tu bylo podobně jako v Česku. Sice jsme v Alpách ve 1400 metrech, ale o to víc na jih, takže přes 30 tu bylo, i tím byl závod těžký. Vysoká nadmořská výška udělala závod strašně náročným.“

Vítězství v Lenzerheide přidal k triumfu v Novém Městě na Moravě a znovu se tak dostal do čela průběžného pořadí Světového poháru, který se rázem stal jednou z priorit.

Kulhavý vyhrál SP bikerů v Lenzerheide, Cink byl třetí

Číst článek

Jaroslav Kulhavy on Twitter

„Cíle jsou dlouhodobé a jedná se mi hlavně o obhajobu zlata na OH v Riu. Ale letos je to tak perfektně rozjeté, že celkové vítězství ve svěťáku je docela reálné, i když zbývají tři závody,“ stanovil si cíl.

„Budu se soustředit na poslední tři závody a potom MS v Andoře, což je shodou okolností také ve výšce. Budu se tam snažit aplikovat podobný model jako tady a doufám, že by to mělo vyjít. Ale moc se k tomu neupínám,“ nastínil Jaroslav Kulhavý své další plány.

Štěpán Pokorný, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme