Chtěla bych zatáčky jen doleva, směje se Sáblíková. Zula brusle a vyhlíží olympijské Rio

Zimní část sezony zakončila rychlobruslařka Martina Sáblíková předčasně, rozhodně to ale neznamená, že by teď lenivěla. I přes zranění už má totiž jasno, jak a kde se připraví na svůj letní vrchol - cyklistickou časovku olympijských her. Podle trenéra Petra Nováka budou mít soupeřky se Sáblíkovou velké problémy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Martina Sáblíková na tiskové konferenci k ukončení letošní rychlobruslařské sezony

Rychlobruslařka Martina Sáblíková na tiskové konferenci k ukončení letošní rychlobruslařské sezony | Foto: Michal Jurman

Trenér Petr Novák by sice rád zahájil cyklistickou přípravu někde u vinného šenku. Kvůli počasí a nedostatku kopců ale plánuje praktičtěji přesunout se v nejbližší době buď na jih Španělska, nebo na cyklistický ovál do Vídně.

Ještě předtím ale bude muset vyřešit zdravotní problémy letošní vícebojařské mistryně světa i Evropy v rychlobruslení, kvůli kterým Sáblíková ukončila předčasně sezonu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Sáblíková kvůli zranění předčasně ukončila rychlobruslařskou sezonu a bude se na kole připravovat na olympiádu v Riu

„Bohužel musím říct, ze mě to pořád ještě tahá. Například včera jsem spala a hodně mě v tom stehně píchlo,“ říká ke svému zranění nejlepší česká rychlobruslařka.

Sáblíková tak k první cyklistické časovce nastoupí až na začátku května. Celkem by měla do olympijského startu absolvovat čtyři velké závody včetně domácího šampionátu. Profil olympijské trati má přitom trenér Novák už nyní pečlivě zmapovaný.

„Vím přesně, kolik metrů je čtyřprocentní převýšení. A jsem docela překvapený, protože to je přesně to, co Martina potřebuje. Když zvládne sjezdy a zatáčky, tak to s ní budou mít hodně těžké,“ prorokuje i útok na medailové příčky muž, který s postupujícím věkem dokázal netradičně objevit u Sáblíkové ne vytrvalecké, ale sprinterské kvality.

„Je možné i ve stáří dosáhnout s těmi svaly zrychlení,“ doplnil Petr Novák, ale česká reprezentantka s tím nebyla zcela spokojená.

„Stáří. To teda pěkně děkuju,“ usmívala se světová rekordmanka.

V podobné nadsázce glosuje i podle ní největší problém nadcházející olympijské výzvy. Osmnáct let totiž byla zvyklá kroužit po ledě doleva, s tím ale jaksi cyklistická časovka v Brazílii nepočítá.

„Jsou tam ve sjezdech docela zatáčky, tak uvidíme, jak se na to dovedu připravit. Pro mě budou obtížné hlavně zatáčky doprava,“ glosuje Sáblíková trať, na které je už nyní cílem dosáhnout průměrné rychlosti 45 km/h. Pokud se v tomto směru v srpnu zadaří, ani onen sen Nováka o stupních vítězů by nemusel být nereálný.

Michal Jurman, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme