Čínská rybka obrala plavce Vítka o zdraví i sportovní plány

Už zítra začínají na plaveckém mistrovství světa soutěže dálkových plavců, do kterých postupně zasáhne hned pět českých reprezentantů. Mezi největší české naděje na pláži Jinshan City Beach měl kromě Jany Pechanové patřit i Rostislav Vítek. Jenže slovo „měl“ je v tomto případě bohužel na místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rostislava Vítka zavřely střevní problémy na hotelový pokoj | Foto: Michal Jurman

„Černé uhlí, návštěva pár doktorů, byli tu za mnou i lékaři ruské výpravy, ti mi také něco dali. Snažím se tím nějak projít,“ popisuje příbramský rodák procedury, kterými momentálně na jihu Šanghaje prochází a které jej z části odkázaly k pobytu na hotelovém pokoji.

Kde vznikla příčina Vítkových střevních potíží, účastník olympijských her v Pekingu tuší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čínská rybka obrala Vítka o zdraví i sportovní plány

„Z nějaké ryby, mám podezření. Jsem spíš takový, že se těmto věcem vyhýbám, protože Čínu dobře znám. Vždycky mě tu něco postihne, je to začarované.“

Zmíněné problémy přitom už výrazně narušily přípravu českého reprezentanta na středeční vstup do světového šampionátu. Za necelý týden v Číně Vítek ztratil z váhy tři kila a momentálně trénuje spíše sporadicky.

Na desetikilometrové trati přitom chtěl původně útočit na výsledek v první desítce, který by mu zaručil účast na olympiádě v Londýně.

„Ten trénink vůbec neodpovídá tomu, jaký by měl být. Nepočítám s tím, že bych se do té desítky dostal. Spíš to směřuju ke druhé kvalifikaci, která bude příští rok v Portugalsku, tam pro mě budou podmínky lepší.“

Flintu do čínského písku ale Vítek zatím rozhodně nehází. Přestože start na jeho excelentní pětadvacetikilometrové trati se i kvůli špatné možnosti občerstvování jeví spíše jako zbožné přání, do závodu na deset kilometrů český plavec rozhodně nastoupí, ačkoliv k dobrému rozpoložení má samozřejmě nyní hodně daleko.

„Nejsem úplně dole, ale jsem takový odevzdaný, možná i kvůli tomu počasí. Ještě neházím flintu do žita, budu bojovat, pokud to bude v mých silách. Pokusím se udělat co nejlepší umístění, ale vím, že dobré to není,“ přiznává Vítek, který rybu k ústům asi ještě dlouho nepřiloží.

Specifické plavecké podmínky v Šanghaji ale nemusí svědčit mnohým startujícím, a tak třeba i Vítkovo sebezapření navzdory vytrvalé snaze již dávno pozřené čínské ryby dojde v případě českého plavce nakonec k pozitivnímu vyústění.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme