Cítím velkou radost a úlevu, ale i únavu a zničení, říká po dokončení sedmi maratonů Vabroušek

Extrémní běžec Petr Vabroušek byl druhý v závodě World Marathon Challange. Při něm musí závodníci absolvovat za týden jeden maraton na každém kontinentu a v noci českého času skončila jejich cesta v australském Sydney.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Vabroušek odpovídal na otázky moderátorky Lucie Výborné

Petr Vabroušek odpovídal na otázky moderátorky Lucie Výborné | Foto: Prokop Havel | Zdroj: Český rozhlas

„Určitě cítím velkou radost a úlevu z toho, že už je to za mnou, ale samozřejmě také obrovskou únavu a zničení, ale to je po takovém závodě celkem pochopitelné. Nic jiného jsem čekat nemohl,“ řekl po závodě Vabroušek.

Únava je naprosto pochopitelná - přes Antarktidu, Chile, americké Miami, poté španělský Madrid, Maroko a Dubaj nakonec závod skončil v Sydney. V každém městě závodníci běželi maraton a Vabroušek je měl průměrně za 3 hodiny a 8 minut. Když to pak porovnával třeba se svým loňským přeběhem Sahary, tak usoudil, že v kombinaci všech faktorů tohle bylo to nejtěžší, co zatím absolvoval.

Nohy dostávají zabrat, nejsem zvyklý běhat po dlažbě, říká Vabroušek po polovině extrémního závodu

Číst článek

„Tady jsme se postupně dostali z minus pětatřiceti až do plus pětatřiceti stupňů, takže během několika dnů jsme měli rozdíl až sedmdesát stupňů. Krom toho jsme spali výhradně v letadle, což se moc spánkem nazvat nedalo. Překonali jsme spoustu časových pásem, takže v celé kombinaci to bylo určitě nejtěžší, co jsem absolvoval,“ říká Petr Vabroušek, který je z minulých let vítězem maratonských závodů třeba v Arktidě nebo na Antarktidě.

A i když tedy mluvil o tom, že tahle kombinace byla zatím to nejtěžší, co absolvoval, tak tuší, že je stále kam posouvat limity, a uvažuje, jaké individuální výzvy si před sebe dát - namátkou třeba přeběh Jižní Ameriky, přeběh napříč Spojených států a podobně. Uvidíme, kam se vydá příště.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme