Cleveland v přestřelce zdolal Golden State a finále NBA rozhodne sedmý zápas

Největší hvězda a kapitán Clevelandu LeBron James dotáhl 41 body Cavaliers k vítězství nad Golden State Warriors. Šesté utkání finálové série skončilo výsledkem 115:101. O vítězi trofeje pro nejlepší tým zámořské NBA se rozhodne v posledním sedmém utkání na hřišti Golden State.

Hvězda Clevelandu Cavaliers LeBron James

Hvězda Clevelandu Cavaliers LeBron James | Zdroj: Reuters

Do šestého zápasu vstoupili jednoznačně lépe domácí Cavaliers. Ti již v první čtvrtině přestříleli svého soupeře vysoko 31:11 a položili tak základní kámen svého úspěchu.

Vysoké vedení vydrželo až do třetí čtvrtiny, ve které dokázali, do té doby takřka bezzubí Warriors, snížit. Ale rozjetí domácí odmítli jakékoli drama a v klidu dovedli utkání do vítězného konce.

Nejlepší střelci na obou stranách byli opět dlouhodobí lídři svých týmů LeBron James a Stephen Curry. Prvně jmenovaný dokázal podruhé za sebou ve finále nastřílet přes 40 bodů a stal se po Shaquilleovi O'́Nealovi prvním hráčem od roku 2000, kterému se to podařilo.

Na přelomu třetí a čtvrté hrací části dokázal James nasázet soupeři úctyhodných 18 bodů v řadě a svého úhlavního soka Curryho dokonale převálcoval.

Rozhodující zápas se odehraje v noci z neděle na pondělí.

Finále NBA:

Cleveland - Golden State 115:101 (31:11, 59:43, 80:71)
Nejvíce bodů: James 41, Irving 23, T. Thompson 15, Smith 14 - Curry 30, K. Thompson 25, Barbosa 14. Trestné hody: 32/25 - 29/20. Trojky: 10:15. Doskoky: 45:35. Diváci: 20.562. Stav série: 3:3.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít