Contador na Giru poprvé výrazně ztrácel. Situaci jsem měl pod kontrolou, tvrdí

Alberto Contador jede v růžovém dresu pro lídra Giro d'Italia už dva týdny. Náskok den ode dne suverénně navyšoval. Tvrdý profil letošního závodu ale nakonec dohnal i španělského šampiona. V poslední horské etapa ho zastihla výrazná, až nečekaná krize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alberto Contador při stoupání na Colle delle Finestre na soupeře ztrácel | Zdroj: Reuters

Lídr pelotonu při ní přišel o více než polovinu svého náskoku. Stalo se tak při stoupání na předposlední kopec celého Gira, 2178 metrů vysoký Colle delle Finestre. Právě tam začal Alberto Contador ztrácet na protivníky z Astany Landu s Aruem.

Při stoupání do Sestriere ho skoro dojel i Leopold König bojující o šesté místo celkového pořadí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Alberto Contador se při krizi v 21. etapě Giro d'Italia o růžový trikot pro prvního jezdce závodu nebál

„Byl to hnací motor, když jsme ho viděli před sebou. Alberto měl ale asi špatný den, Astana ho utrhla. Dojet ho, nebyla zrovna výhra,“ rýpl si König do staršího soka.

Sám Contador nástup soupeřů, kteří ho nechali trpět na nevyasfaltované části nejvyššího kopce, nepřeceňoval.

„Šlo mi o celkové vítězství. Věděl jsem, že celou situaci mám pod kontrolou. To tempo mi nakonec hodně vyhovovalo, poslední část se jela docela v klidu. Překonal jsem tu krizi a nakonec si oblékl tento dres,“ prohlásil Madriďan, oblečený v růžovém dresu značícím budoucího vítěze 98. ročníku Gira.

Hrábl jsem si, přiznal König. Poháněl ho i pohled na Contadora

Číst článek

Po poslední horské etapě se nakonec ukázalo jako dobrý krok, že neustále v předchozích dnech atakoval a nastupoval v únicích. Pohodlný náskok 4 a půl minuty mohl jen těžko ztratit. O svůj zářící trikot se proto nebál.

„Ne, myslím, že mi dobře funguje můj vnitřní kontrolní mechanismus. To, co jsem ztratil, nebyl víc než kilometr a dával jsem si pozor, abych se z potíží dostal. Musel jsem zůstat klidný a soustředit se na poslední stoupání. V tom jsem si držel tempo a vyšlo to,“ vysvětloval už téměř jistý vítěz letošního závodu.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme