Contadora bude řešit Mezinárodní sportovní soud

Španělský cyklista Alberto Contador bude muset svoji nevinu v dopingovém případu z loňského Tour de France obhajovat před Mezinárodním sportovním soudem v Lausanne. Proti jeho očištění se v poslední možný den odvolala Mezinárodní cyklistická unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítěz Tour de France Alberto Contador | Foto: Ľubica Zlochová

Alberto Contador vyhrál vloni potřetí slavnou Tour de France, ale během etapového závodu měl pozitivní test na clenbuterol. Přesto ho národní svaz nepotrestal a uvěřil jeho verzi, že se mu nedovolený prostředek dostal do těla z masa, které mu přivezli ze Španělska jeho přátelé.

Mezinárodní cyklistická unie však s rozhodnutím španělského svazu nesouhlasí a proto využila svoje právo a proti tomuto verdiktu se odvolala. Nicméně Contador, který v letošní sezoně obléká barvy stáje Saxo Bank, může během procesu závodit a nemusí tak skončit ani v etapovém závodu Kolem Katalánska, v němž vyhrál královskou etapu a dostal se do čela průběžného klasifikace.

Mezinárodní sportovní soud v Lausanne by měl případ uzavřít před startem letošního ročníku Tour de France a v případě, že shledá španělského závodníka vinným, hrozí mu dvouletý trest a odebrání titulu šampióna z posledního ročníku nejslavnějšího cyklistického závodu.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme